• جنگ خان ها

• بانوی محبوب

• جنگ های فضایی

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

موضوع: مسابقه تحلیل گزارش جنگ (12) همراه با سکه

1. Top | #1

پیشروی سطح: %8 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 277
    فعالیت کل: %0
    سطح
    11
    تشکر دریافتی
    1,272 بار در 271 پست
    دستاورد ها:
    1000 امتیازسه ماه فعالیتپیشرو

مسابقه تحلیل گزارش جنگ (12) همراه با سکه

سلام دوستان عزیز

خوب پس از کمی تلاش مدیریت رضایت داد که یه سری مسابقات همراه با جایزه که جایزشم سکه هستش برگزار بشه.فعلا واسه هر مسابقه 200 سکه در نظر گرفته شده که اگه استقبال خوب بود شاید بشه رایزنی کرد که به دو نفر این جایزه داده بشه.

داوری این سری از مسابقه به عهده 3 تا از دوستان هستش که ناشناس می مونن تا مشکلی از نظر بند پ پیش نیاد
    هر 3 تا از دوستان به هر تحلیل نمره ای بین 1-10 می دن و کسی که جمع امتیازات بیشتری کسب کنه برنده می شه.

واسه هر مسابقه 6 روز فرصت دارید تا تحلیل هاتون رو بذارید.
    به این نکته توجه کنید که به بهترین تحلیل بیشترین امتیاز داده می شه نه به پیشگویی.یعنی ممکنه کسی برنده بشه که حتی نتیجه رو اشتباه حدس زده باشه.

یه جنگ از عرب و آلمان که مربوط به ورژن 4.5 هستش:

1-طرفین در سطح 36 هستند.

2-آیتم های شوالیه:
    مهاجم: +3 جنگجو و +1 کماندار و 9% سطح سلامت دژکوب و +2 تحصیلات
    مدافع: +2 محاصره و +2 مدافع و 9% سطح سلامت دژکوب و +2 تحصیلات

3-آهنگری:
    مهاجم:صلیبی و بلند و بالستیک و تبرزن و جاسوس در حمله کهنه کار شده اند و شمشیرزن و گرزدار و نیزه دار و دژکوب و سواره سنگین و کماندار کوتاه در دفاع کهنه کار شده اند و مابقی کهنه کار نیستند.
    مدافع:صلیبی و بلند و بالستیک و نیزه دار در حمله کهنه کار شده اند و سواره سنگین و گرزدار و دژکوب و تبرزن و شمشیرزن و سواره سبک در دفاع کهنه کار شده اند و ماقی کهنه کار نیستند.

4-تعداد دژکوب برای رد شدن از دیوار کافیست.

مهاجم:

مدافع:

موفق باشید
    ﺩﯾﮕﻪ ﺩﻟﻢ ﻧﻪ ﭘﻮﻝ ﻣﯿﺨﻮﺍﺩ ﻧﻪ ﺁﻏﻮﺵ ﻧﻪ ﻣﻬﻤﻮﻧﯽ ﻧﻪ ﺣﺘﯽ ﺁﯾـــــــــــﻨﺪﻩ .... ﺩﻟﻢ ..... . . . . . . . . . . ﺑﭽـــــــــــــــــــﮕﯿ ﻤﻮ ﻣﯿﺨﻮﺍﺩ! ﺧﻮﻧﻪ ﺳﺎﺣﻠﯽ ﺑﺎ ﺁﺗﯿﺶ ! ﭘﺎﻫﺎﯼ ﺷﻨــــــــــــﯽ ﺩﺳﺘﺎﯼ ﮐﺎﮐﺎﺋﻮﯾﯽ! ﺩﻟﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﺩ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻼﻝ ﻣﯿﺨﻮﺭﻡ ﮐـــــــﻞ ﺻﻮﺭﺗﻢ ﺯﻏﺎﻟﯽ ﺷﻪ ! 100 ﺑﺎﺭ ﯾﻪ ﺳﺮﺳﺮﻩ ﯼ 1 ﻣﺘﺮﯼ ﺭﻭ ﺑﺮﻡ ﺑﺎﺯﻡ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺸﻢ ! ﭼﺎﯾﯽ ﺭﻭ ﺑﺎ 10 ﺗﺎ ﻗﻨﺪ ﺑﺨﻮﺭﻡ ! ﺑﺴﺘﻨﯽ ﻭ ﭘﻔﮏ ﻭ ﻟﻮﺍﺷﮑﻮ ﺑﺎﻫﻢ ﺑﺨﻮﺭﻡ ! ﺳﺮﭼﯿﺰﺍﯼ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﺍﻧﻘﺪ ﺑـــــــــــــــﺨﻨﺪﻡ ﺑﯿﺎﻓﺘﻢ ﮐﻒ ﺍﺗﺎﻕ ! ﺑﺎ ﺧﻂ ﻟﺐ ﻣﺎﻣﺎﻧﻢ ﺑﺮﺍ ﺧﻮﺩﻡ ﺳﯿﺒﯿﻞ ﺑﮑﺸﻢ! ﺩﻟﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﺩ ﻣﺚ ﺑﭽﮕﯿﺎ ﺑﻮﯼ ﺳﯿﮕﺎﺭ ﺣﺎﻟﻤﻮ ﺑﺪ ﮐﻨﻪ ... ﺁﺩﺍﻣﺲ ﺑﭽﺴﺒﻮﻧﻢ ﺯﯾﺮ ﻣﯿﺰ ﮐﻼﺳﺎ ! ﻋﯿﺪﯾﺎﻣﻮ ﺑﺮﯾﺰﻡ ﺗﻮ ﺍﻭﻥ ﻗﻠﮏ ﭼﻮﺑـــــﯿﻪ !ﻣﻮﺭﭼﻪ ﻫﺎﺭﻭ ﺑﮑﺸﻢ !ﻏﺮﻭﺑﺎﯼ ﺟــــــــــــــــــﻤﻌﻪ ﻓﻘﻂ ﻣﻨﺘﻈﺮ "ﻓﻮﺗﺒﺎﻟﯿﺴﺘﺎ" ﺑﺎﺷﻢ ﻭ ﺗﺎ ﺷﺐ ﺧﻮﺩﻣﻮ ﺑﺎ ﭘﻠﯽ ﺍﺳﺘﯿﺸﻨﻢ ﺑﮑﺸﻢ !ﻣﺎﺩﺭﻡ ﮐﻪ نماز ﻣﯿﺨﻮﻧﻪ ﺑﺮﻡ ﺟﻠﻮﺵ ﺍﻧــــــﻘﺪ ﺍﺩﺍ ﺩﺭﺑﯿﺎﺭﻡ ﺗﺎ ﺑﺨﻨﺪﻩ ﻧﻤﺎﺯﺷﻮ ﺑﺸﮑﻨﻪ ﻭ ﺑﻌﺪﺵ ﻓـــــﺮﺍﺭ ﮐﻨﻢ ... ^_^ . . . ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﻢ ﺍﯾﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺁﺭﺯﻭ ﮐﺮﺩﻡ ﺑﺰﺭﮒ ﺷﻢ! ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺁﺩﻡ ﺑﺰﺭﮔﺎ ﺧﯿـــــــــــــــﻠﯽ ﺳﺮﺩ ﻭ ﺗﻨﻬﺎﺱ ! ﺩﺭﮔﯿﺮ ﻗﻠﺐ ﻭ !.... ﺍﻩ!

2. Top | #21

پیشروی سطح: %5 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 286
    فعالیت کل: %1.0
    سطح
    14
    تشکر دریافتی
    1,432 بار در 604 پست

دستاورد ها:
    مشاوراولین گروه1000 امتیازیک سال ثبت نام

Re: مسابقه تحلیل گزارش جنگ (12) همراه با سکه

منم اومدم چرا من این تاپیکو ندیدم

آیتم های شوالیه:

خب جز به جز میرم جلو
    از آیتم های مهاجم مشخص هست که شوالیه در سطح 30 -39 هست و احتمالا آیتم های زیادی نداره و میتونست آیتم های بهتری رو بزاره
    مثلا طبیب یا سواره که احتمالا نداره

برای مدافع هم همین توضیحات رو صدق میکنه و از آیتم +2 سلامت استفاده کرده که به همه یگان ها میده و تاثیرش میتونه خیلی خوب باشه

3-آهنگری:
    مهاجم:صلیبی و بلند و بالستیک و تبرزن و جاسوس در حمله کهنه کار شده اند و شمشیرزن و گرزدار و نیزه دار و دژکوب و سواره سنگین و کماندار کوتاه در دفاع کهنه کار شده اند و مابقی کهنه کار نیستند.
    مدافع:صلیبی و بلند و بالستیک و نیزه دار در حمله کهنه کار شده اند و سواره سنگین و گرزدار و دژکوب و تبرزن و شمشیرزن و سواره سبک در دفاع کهنه کار شده اند و ماقی کهنه کار نیستند.
    احتمالا هر دو دارن با منابع کهنه کار میزنن و این استراتژی حمله یا دفاع کاملا سلیقه ای هست و میتونه طبق سبک ها و جای یگان هایی که در سبک استفاده میشه متفاوت باشه
    برای مثال نیزه دار اگه به عنوان یگان حمله کننده بزاریمش خط 2 بهتره حمله باشه ولی اگه به عنوان سپر در کنار بالستیک استفاده میشه من نظرم روی سطح سلامتش هست و دفاع کهنه میکنمش

خب اینجا هم حرفی نمیمونه

مهاجم:

مهارتای ایشون کاملا جنگی هست هیچ گونه کم و کاستی نداره

خب از سبک های استفاده کرده که خیلی کم دیگه استفاده میشه و برای قوم عرب فک نمیکنم زیاد کارایی داشته باشه چون یگان عرب باید تا میتونی ازش محافظت کنی
    کسی که اینجور سبکی میزاره باید ریسکشم قبول کنه
    دور اول جنگ خط 1 و 2 مهاجم قطعا ریزش داره و اگرم واسه دور بعد از بخت و اقبال و طبیب چیزی برگرده به جنگ در اثر فشار زیاد دیگه 0 میشه و سبک 2 خطی میشه اونم برا قومی مثل عرب نمیتونه خوب باشه ولی با توجه به تعداد بالای سنگین و صلیبی اگه سبک طرف مقابل یکم ضعف داشته باشه شانس برد بالا میره
    با توجه به راندم شدن برد (اینو تو یه پست دیگه کامل توضیح میدم) با 2 خطی شدن سبک ما قطعا فشار از روی خط 1 حریف برداشته میشه و اگه مقایل از سبک 4 خطی و خط 1 و 3 یا خط و 1 و 4 قوی برخوردار باشه احتمال برد به مراتب پایین میاد و اینجاست که دیگه شانس از 50% به 70 % میرسه
    (این شانسم کامل در موردش توضیح میدم تو پس بعدی)

مهاجم از افرادی هست که به سطح سلامت یگان در خطوط توجه کرده و از اون افرادی هست که معتقده سنگین در کنار شمشیر زن خوب جواب میده
    مدافع:

خب مدافع قوم آلمان هست و مهارت هایی در حد روح خان داره
    توی مهارتا نقص نیست فقط طبیب 1 هست که بنا به سلیغه و احتمالا سبک سازیشون 1 گذاشته و بیشتر به محاصره توجه کرده
    ا

خب برسیم به سبک مدافع
    تو سبک مدافع از سبکی استفاده شده که هدف فشار روی خط آخر حریف هست و زدن یگان ویژه طرف مقابل
    استفاده از 1500 تا بالستیک و 3 یگان دیگه تو خط 2 دلیلی بر استحکام خط 2 هست و قدرت آتش زیاد خط 2
    قومش به پیاده ها امتیاز میده و اومده از هر پیاده 2 ک گذاشته به همین دلیل که جدای سپر بودن یگان ها از قدرت حملشونم استفاده کنه
    ولی نکته ظریفش خط 4 هست که با بودن بلند حمله رو خط 1 مقابل داره فقط پس میتونه باعث بردش بشه

توضیحات بیشتر در پست بعدی که ارائه میدم

3. Top | #22

پیشروی سطح: %26 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 148
    سطح
    9
    تشکر دریافتی
    937 بار در 289 پست
    دستاورد ها:
    1000 امتیازیک سال ثبت نام

من سکه میخوام .

خب به نظر من کهنه و شوالیه بقیه آیتم هارو در نظر بگیری سر جمع 5% تو قدرت یگانها تاثیر نداره البته نسبت به هم .یعنی اختلاف قدرتشون .پس سرتونو درد نمیارم از دید مهندسی این اختلاف چیزی نیست که نتیجه رو مشخص کنه.

چیزی که تاثیر زیادی داره تعدد یگان هست که اینجا باید بهش دقت کنیم و مهم بودن خط اول از راند 2 به بعد.

تو 2راند اول با توجه به ضعیف بودن خط 3 مهاجم یگانی که تا راند 3 باقی میمونه واسه مهاجم تو خط 3 فقط سنگین و کمی سبک هست .به دلیل وجود 2 یگان قوی ضربه زننده به پیاده یعنی سنگین و یگان ویژه آلمان برا مدافع.
    مهاجم پیاده کم آورده مهارت طبیبش بالاست . مدافع پیاده زیاد داره مهارت طبیبش پایین این یه تعادل ایجاد میکنه بینشون . ولی وضع مدافع برای حفظ تعداد یگانهای بیشتر برای راند 3 و برتری از لحاظ تعدد یگان خیلی بهتر هست.
    میمونه بحث سنگین که همیشه نتیجه جنگ رو رقم میزنه . خط 2 مدافع خیلی قدرتمنده و 3راند میتونه نیزه دار رو حفظ کنه و بلند هم که خط 4 هست جولوش جز سنگین مهاجم چیزی نداره واسه زدن مثل نیزه دار و یگان ویژه آلمان و سنگین مدافع.ولی تنها چیزی که زووم کامل رو سنگین مدافع داره سنگین مهاجم هست یعنی سنگین مهاجم از کمترین قدرتش واسه حمله استفاده میکنه و تو دفاع باید هجوم مستقیم 4تا یگان رو تحمل کنه (سنگین بلند نیزه دار و یگان آلمان).حالا ار راند 3 به بعد بخت و اقبالی هم واسه مهاجم نمیمونه درگیری فقط متمرکز میشه رو خط 1 و 2 دو تا طرف در ضمن خط 3 و 4 مدافع واسه مشغول کردن یگانهای دور برد مهاجم خیلی به درد میخورن چون این یگانها معمولا رو دورترین بردشون زووم میکنن .
    اگه این لینک ماله ورژن قبل هست به نظرم مدافع با اختلاف کم میبره احتمال باختش هم هست ولی کمه. اگه مال ورژن جدید هست مدافع نفله میکنه.
    I Z R A Y I L

4. Top | #23

پیشروی سطح: %34 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 266
    سطح
    18
    تشکر دریافتی
    1,181 بار در 650 پست
    دستاورد ها:
    اولین گروهپیشروسه ماه فعالیت

نقل قول نوشته اصلی توسط kug3000 نمایش پست ها
    سلام مرد اولا نظر من شاید قبول نباشه درثانی دیگه وقتم و برا این بازی هدر نمیدم

- - - Updated - - -

اینجورم هم نیست ها رفیق یه تجدید نظری بکن صلیبی المان خط 2 هستش ها
    سنگینشم 2100 تا دونه بیشتر نیست هاااااااا تناسب نیرو هم نداره ستونهای ضعیف هم زده هاااااا
    داداش قوم آلمانه
    یعنی نیروهای با برد بالا رو بزار خط 2 بقیشو بزار بعهده شوالیه ها
    صلیبی ها اعرابو قبل مردنشون بندازن کافیه . دیگه بودشون با نبودشون فرق نمیکنه
    داداش چون سبک دو حطیه اتکی که قراره به سنگین بخوره تقریبا تقسیم بر 4 میشه
    خیلی از اتکا میخوره به خط 2 چون خط 1 و 2 مهاجم هم ضعیفه و خیلی زود شاید همون دور اول مهاجم هم دو خطی میشه
    به خاطر همین هم عربا هم بالستیکا هم صلیبیای مهاجم میان تو خط 2
    1500 آلمان و پیاده های خیلی زیاد
    تازه مهاجم پیاده هاش به نظرم کمه
    3800 سنگین خیلی زیاده بوی معکوس میده این سبک
    تازه 2000 نیزه دار که هم آپ خوبی دارن و هم امتیاز پیاده ی باللایی دارن وجود داره تو ارتش مدافع
    کار برای عرب سخته به نظرم شانسش صفر هست

5. Top | #24

پیشروی سطح: %33 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 201
    فعالیت کل: %2.0
    سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,111 بار در 1,439 پست
    دستاورد ها:
    دوستی1000 امتیازسه ماه فعالیت

بنظر من المان میبره
    برا المان نیاز نیست از سنگین زیاد استفاده بشه
    همین الانش دن 1 بعضی دوئلامون 1کیلو سنگین برمیگرده(از 2کیلو)، بستگی داره ب بخت و اقبال
    بنظر من خط 2 المان راند 8 جنگ تموم میشه و فقط میمونه خط اخرش
    کلا فک کنم 3 کیلو کمان بلند بمونه برا المان
    دوئل یعنی 30% شانس 30% مهارت 30% بالانس 10% سبک

انقد ادعای دوئل نکنین (شوالیه رو ازتون بگیرن قفل میکنین)

6. Top | #25

پیشروی سطح: %34 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 133
    سطح
    10
    تشکر دریافتی
    574 بار در 298 پست
    دستاورد ها:
    دوستی1000 امتیازسه ماه فعالیت

خوب دیگه کسی نیومد من اومدم ¹4²

اول بگم مهاجم با اختلاف زیاد میبره ¹4²

حقیقتا ما یه مارش آماده داشتیم یکی از دوستان به تجربه نیاز داشت و ما هم پیاده کم داشتیم حوصله پاکسازی هم نداشتیم بنابراین از بالستیکو پیاده و صلیبی کم کردیم به سنگین اضافه کردیم

از اونجایی که قوم پارس خیلی شاخه این سبک با قوم بلغار ساختیم تا سنگین در مقابل کماندارای قوم پارس در امان بمونه یعنی یجورایی آنتی قوم پارس چون کسی که با پارس بازی میکنه واسه اینکه بهترین نتیجه رو بگیره کمانداراش رو میذاره خط آخر و سنگین رو میذار خط 2 تا بتونه از کمانداراش بهتر استفاده کنه

در مورد شوالیه بگم که هردو به قول دوستمون در حد جیب خودمون براش آیتم گذاشتیم چون سطحش به آیتم های بالاتر نمیرسید وسعی کردیم بهترین آیتم هایی که وجود داره ازش استفاده کنیم

در مورد مهارتها هم باید بگم معمولا من همینجوری میذارم فقط با فرق اینکه اینبار برای قبیله بازی میکردم بجای اینکه سرمایه گذاری و کم کنم از تحصیلات کم کردم و قرار بود از سرمایه هم کم کنم و به محاصره و جنگجو بدم که قسمت نشد تا آخر ادامه بدیم و حیف 500 سکه بود

مهارتهای مدافع هم بدک نیس فقط من بجاش بودم بجای اینکه محاصره رو 2 کنم طبیب رو 2 میکردم چون امتیاز مداوا مربوط به همه یگانها میشه ولی محاصره فقط مربوط به بالستیک میشه و دژکوب و منجنیق ها که زیاد محسوس نیست

در مورد تعداد یگانها ایراد مهاجم گذاشتن سنگین زیاد و کمی پیاده هست که اونم دلیلش رو گفتم البته برای کسایی که از امتیاز کامل مهارت طبیب و بخت و اقبال بهره میبرند بهتره که تعداد تفاله هارو زیاد کنن تا تنوع یگانشون با استفاده از مداوا و شانس تا چندین راند بیشتر از حریف باشه

ایراد مدافع هم تعدا کم سنگین و شوالیه توتنی و صلیبی و تعداد زیاد پیاده و بالستیک هست

میتونس 4000 تا از پیاده کم کنه و به صلیبیش اضافه کنه و 500 تا از بالستیک کم کنه و به توتنی اضافه کنه

به نظر من کسی که از توتنی استفاده میکنه و خط 2 میذاره نباید کمتر از 3ک باشه تا بتونه بهترین نتیجه رو ازش بگیره

در مورد کهنه کار هم باید بگم اگه به من باشه فقط بالستیک و صلیبی و بلند رو مهاجم کهنه میکنم و بقیه رو چون به عنوان ضربه گیر استفاده میکنم تو دفاع کهنه میکنم تا بهتر نتیجه بده اون تبر زن و جاسوس هم علی اومده رو اکانت مهاجم زده دیگه کاری از دست من بر نمیومد عشق کهنه مهاجمه دیگه

در مورد کهنه های مدافع هم به نظر من همینطور مثل بالا باشه خوبه البته خیلی ها میگن نیزه دار هم مهاجم کهنه بشه خوبه ولی به نظر من اگه بتونه تا چندین راند زنده بمونه و حواس یگانهای رو پرت کنه که مهاجم ها ( صلیبی و بالستیک و بلند ) بتونن با خیال راحت کارشون رو بکنن بهتره

نجیب نذاشتن مهاجم باعث شده یک یگان از مدافع کمتر داشته باشه و این عیب هست البته 180 تا نجیب بود ولی واسه این حمله نیازی نبود که بذارم

در مورد صحبت حسین هم باید بگم بله من اعتقاد دارم بهترین یگانها برای همسایه شدن با سنگین شمشیر زن و دژکوب و بعد گرز دار هستن و اینکه مخالف گذاشتن سنگین کنار دیوار (منظورم شروع از چپ و راسته) هستم کاری که مدافع انجام داده باید چپ و راست سنگین رو از یگانهایی با سطح سلامت بالا پر کرد

در مورد صحبت امید هم باید بگم که بله یگانها مثبت 1 هست ولی به نظر خودمم کمه باید مثبت 5 باشه حداقل ولی دیگه عادت کردیم

اما بازم در مورد سبک که یکم بالا توضیح دادم باید بگم که اولین باری که این سبک و رو دیدم البته این نبود یچیزی شبیه این بود چند سال پیش با میثم دت متال دوئل کردم یادش بخیر و اونو دیدم که سنگین رو 2 خط کشیده بود عقب و جای تعجب بود برام البته فرزاد هم تگش بود سبک منو میدونس دسیسه کرده بود نامرد

تو این سبک یگانهای مدافع راند اول به خط 3 مهاجم میرسن ولی باید اول از 1-2 عبور کنن ولی سنگین زیاد مهاجم با عث میشه برتری به نفع خودش باشه و از همون اول خط 4 شروع به زدن خط 1 ضعیف مدافع بکنه

ایراد مدافع اینه خط 3 که اصلا قدرتی نداره و خط 4 هم نمیتونه با 5ک بلند قدرت زیادی داشته باشه
    اونایی که تو دفاع هستن باید هر 4 خط رو قوی کنن تا بتونن بهتر نتیجه بگیرن

نکته دیگه فعلا به ذهنم نمیرسه الان اگه رسید همین رو ویرایش میکنم دوباره کسی هم سوالی داره میتونه بپرسه

یه نکته مهم دیگه که هیچ کس بهش توجه نکرد اینه که شوالیه مهاجم ارتشبد هست و چون مال خودمه میدونم که سطح سلامت پیاده نظام رو زیاد کردم ولی شوالیه مدافع مالک هست و میتونه ظرفیت انبار یا قدرت دیوار رو زیاد کرده با شه

مراقـــب حــــرف هایتـــان باشیـــد ...

وقــــتی زده شدنـــــد

فقـــــط قابـــــل بخشش هستنـــد,

نـــــــــــه فرامــــــوش شــــــدن ..

7. Top | #26

پیشروی سطح: %78 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 67
    فعالیت کل: %4.0
    سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,436 بار در 1,253 پست

دستاورد ها:
    دستآورد تگ - درجه 2مشاورسه ماه فعالیت

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.gulf.boy نمایش پست ها
    داداش قوم آلمانه
    یعنی نیروهای با برد بالا رو بزار خط 2 بقیشو بزار بعهده شوالیه ها
    صلیبی ها اعرابو قبل مردنشون بندازن کافیه . دیگه بودشون با نبودشون فرق نمیکنه
    داداش چون سبک دو حطیه اتکی که قراره به سنگین بخوره تقریبا تقسیم بر 4 میشه
    خیلی از اتکا میخوره به خط 2 چون خط 1 و 2 مهاجم هم ضعیفه و خیلی زود شاید همون دور اول مهاجم هم دو خطی میشه
    به خاطر همین هم عربا هم بالستیکا هم صلیبیای مهاجم میان تو خط 2
    1500 آلمان و پیاده های خیلی زیاد
    تازه مهاجم پیاده هاش به نظرم کمه
    3800 سنگین خیلی زیاده بوی معکوس میده این سبک
    تازه 2000 نیزه دار که هم آپ خوبی دارن و هم امتیاز پیاده ی باللایی دارن وجود داره تو ارتش مدافع
    کار برای عرب سخته به نظرم شانسش صفر هست
    خوبید شما اینکه جواب میدم شایدم نظر شما درست باشه اما نظر من این نیست
    چند نکته بالستیک مدافع برای زدن خط4 خیز برداشته عزیز هردونفر این و میدونستند
    بخصوص مهاجم که میدونسته خط4 میره زیر اتش اومده توخط 4 ضربه گیر گذاشته
    (بالستیک +صلیبی+بلند+کمون سوار+وخودخاص )+یه ستون هم زده بودسمت خاصش
    (سوار سبک+نیزه+دزکوب +ایتم دزکوب)
    بالستیک مهاجم توخط4 هم نقش ضربه گیرخط خاص رو بازی میکنه عزیز هم حمله به خط2 مدافع
    که نیزه دار محترم هم شامل این حمله میشه
    در مورد پیاده عزیز درکل پیاده یعنی فدایی دوراند بیشتر دووم نمیارن (ایتم مدافع داره +مهارت خاص جنگجو داره +جنگجوش هم 0)
    درعوضش مهاجم :نقشه اش این بوده که دوراند نیزه+گرز+دزکوبش دووم بیاره (ایتم دزکوب+ایتم جنگجو+طبیب3+بخت) کمک کردند که دوراند دووم بیارند
    اصل هنر مهاجم هم همین قضیه بوده که اینا دوراند دووم بیارند که خط4 (صلیبی +بلند+کمون سوار+ایتم کماندار) بزنند خط1 دشمن رو از کار بندازند
    پرانتز سمت حمله خودش و خالی کرده سنگینش و کشیده عقب که دوراند عقب بمونه حالا به نظرت چی میشه
    خط1و2 مهاجم از بین رفتند تو طول دوراند و خط1 مدافع هم از بین رفت سنگین مهاجم میاد از روشون رد میشه خلاص
    امیدوارم قبول داشته باشی خط 1و2 مهاجم دوراند دووم میاره و تو طول دو راند خط1 مدافع هم به ففغنا میره ونیزه مدافع تو راند سوم چیزی ته اش نمیمونه
    وسنگین مهاجم .......ادامه ماجرا

ادیت:مهاجم خاص و 300 تا گذاشته دوستان توجه داشته باشید

سلامتی اون پسری که وقتی ده سالش بود باباش زد تو گوشش چیزی نگفت
    وقتی بیست سالش شد باباش زد تو گوشش چیزی نگفت
    وقتی سی سالش شد باباش زد تو گوشش گریه کرد
    باباش گفت چرا گریه میکنی
    گفت :
    آخه اون وقت ها دست هات نمی لرزید

8. Top | #27

پیشروی سطح: %78 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 67
    فعالیت کل: %4.0
    سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,436 بار در 1,253 پست

دستاورد ها:
    دستآورد تگ - درجه 2مشاورسه ماه فعالیت

میتونس 4000 تا از پیاده کم کنه و به صلیبیش اضافه کنه و 500 تا از بالستیک کم کنه و به توتنی اضافه کنه
    ایشون افرین دارند نایس شاید اگه مدافع این کارو میکرد این جور بد نمیباخت
    این عکسم بذارم یاداوری کنم به رفقا بگم این ترفند ی که مهاجم زده جواب میده البته تو دفاعش سنگین و کم میکنی
    صلیبی رو 14ک به بالا میذاری

سلامتی اون پسری که وقتی ده سالش بود باباش زد تو گوشش چیزی نگفت
    وقتی بیست سالش شد باباش زد تو گوشش چیزی نگفت
    وقتی سی سالش شد باباش زد تو گوشش گریه کرد
    باباش گفت چرا گریه میکنی
    گفت :
    آخه اون وقت ها دست هات نمی لرزید

9. Top | #28

پیشروی سطح: %5 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 286
    فعالیت کل: %1.0
    سطح
    14
    تشکر دریافتی
    1,432 بار در 604 پست

دستاورد ها:
    مشاوراولین گروه1000 امتیازیک سال ثبت نام

نقل قول نوشته اصلی توسط hsaremi نمایش پست ها
    منم اومدم چرا من این تاپیکو ندیدم

آیتم های شوالیه:

خب جز به جز میرم جلو
    از آیتم های مهاجم مشخص هست که شوالیه در سطح 30 -39 هست و احتمالا آیتم های زیادی نداره و میتونست آیتم های بهتری رو بزاره
    مثلا طبیب یا سواره که احتمالا نداره

برای مدافع هم همین توضیحات رو صدق میکنه و از آیتم +2 سلامت استفاده کرده که به همه یگان ها میده و تاثیرش میتونه خیلی خوب باشه

3-آهنگری:
    احتمالا هر دو دارن با منابع کهنه کار میزنن و این استراتژی حمله یا دفاع کاملا سلیقه ای هست و میتونه طبق سبک ها و جای یگان هایی که در سبک استفاده میشه متفاوت باشه
    برای مثال نیزه دار اگه به عنوان یگان حمله کننده بزاریمش خط 2 بهتره حمله باشه ولی اگه به عنوان سپر در کنار بالستیک استفاده میشه من نظرم روی سطح سلامتش هست و دفاع کهنه میکنمش

خب اینجا هم حرفی نمیمونه

مهاجم:

مهارتای ایشون کاملا جنگی هست هیچ گونه کم و کاستی نداره

خب از سبک های استفاده کرده که خیلی کم دیگه استفاده میشه و برای قوم عرب فک نمیکنم زیاد کارایی داشته باشه چون یگان عرب باید تا میتونی ازش محافظت کنی
    کسی که اینجور سبکی میزاره باید ریسکشم قبول کنه
    دور اول جنگ خط 1 و 2 مهاجم قطعا ریزش داره و اگرم واسه دور بعد از بخت و اقبال و طبیب چیزی برگرده به جنگ در اثر فشار زیاد دیگه 0 میشه و سبک 2 خطی میشه اونم برا قومی مثل عرب نمیتونه خوب باشه ولی با توجه به تعداد بالای سنگین و صلیبی اگه سبک طرف مقابل یکم ضعف داشته باشه شانس برد بالا میره
    با توجه به راندم شدن برد یگان ها (اینو تو یه پست دیگه کامل توضیح میدم) با 2 خطی شدن سبک ما قطعا فشار از روی خط 1 حریف برداشته میشه و اگه مقایل از سبک 4 خطی و خط 1 و 3 یا خط و 1 و 4 قوی برخوردار باشه احتمال برد به مراتب پایین میاد و اینجاست که دیگه شانس از 50% به 70 % میرسه

مهاجم از افرادی هست که به سطح سلامت یگان در خطوط توجه کرده و از اون افرادی هست که معتقده سنگین در کنار شمشیر زن خوب جواب میده
    مدافع:

خب مدافع قوم آلمان هست و مهارت هایی در حد روح خان داره
    توی مهارتا نقص نیست فقط طبیب 1 هست که بنا به سلیغه و احتمالا سبک سازیشون 1 گذاشته و بیشتر به محاصره توجه کرده
    ا

خب برسیم به سبک مدافع
    تو سبک مدافع از سبکی استفاده شده که هدف فشار روی خط آخر حریف هست و زدن یگان ویژه طرف مقابل
    استفاده از 1500 تا بالستیک و 3 یگان دیگه تو خط 2 دلیلی بر استحکام خط 2 هست و قدرت آتش زیاد خط 2
    قومش به پیاده ها امتیاز میده و اومده از هر پیاده 2 ک گذاشته به همین دلیل که جدای سپر بودن یگان ها از قدرت حملشونم استفاده کنه
    ولی نکته ظریفش خط 4 هست که با بودن بلند حمله رو خط 1 مقابل داره فقط پس میتونه باعث بردش بشه

توضیحات بیشتر در پست بعدی که ارائه میدم
    برد یگان ها (اینو تو یه پست دیگه کامل توضیح میدم)
    خب برسیم به توضیحات تکمیلی
    توی توضیحات بازی مثلا نوشته برد صلیبی 4 هست و اولین خطی که صلیبی میزنه خطی هست که 4 خط از خودش جلو تر هست مثلا در نبرد بالا صلیبی مهاجم باید خط 1 آلمان رو بزنه
    ولی در واقع اگر آنالیز جنگ که نگاه میکنی داره 2 خط رو میزنه هم خط 1 مدافع رو میزنه و هم خط 2 رو
    در واقع بردش به 5 هم میرسه
    این بسته به یگان های با ارزش داره مثلا اگه بردش 5 به نجیب برسه یهو 2 ک صلیبی میره 1 دونه نجیب رو بزنه
    تو خیلی از دوئل ها اینو تست کردم و بواقع دیدم که برد کاملا شانسی هست
    در مقابل هم ممکنه با این که برد 4 یا 5 داره بیاد همون خط جلویی رو بزنه
    مثلا در سبک مدافع صلیبی خط 2 هست
    اگه آنالیز رو نگاه کنید ممکنه به سنگین زده باشه یا پیاده های خط 1 رو داره میزنه صلیبی
    و بعد از پردازش بالای 100 لینک نبرد به این نتیجه رسیدم که برد یگان ها کاملا راندم هست و شماره خطی که تو راهنما بوده در واقع اون نیست
    یه چیزی مثل شبیه ساز که نمیشه روش 100% اعتماد داشت اینم همونطور هست

رسیدیم به شانس
    دیگه شانس از 50% به 70 % میرسه
    خب تو این یه قسمت نظر نه تنها من بلکه نظر خیلی از بزرگان بازی هست که شانس توی جنگ ها از درصد بالایی برخوردار هست
    این مطلب شانس زیاد میشه در موردش بحث کرد
    برا مثال دو طرف میان 100 تا دژکوب میزارن
    اولی یه یگانی به دژکوبش حمله کرد و 100 تاش میمیره و با توجه به بخت و اقبال 10 تاش برمیگرده یا 11 تا یا 9 تا این بصورت کاملا شانسیه و اون چیزی نیست که توی درصد های مهارت داریم
    برا مثال همین 100 دژ کوب باید در همه اقوام 15 تاش برگرده یا اگه آیتم شوالیه داشته باشیم بشه 16 17 18 یکی از این 3 عدد ولی در واقع کمتر از این اعداد هست و بین همون 9 تا 11 میاد بیرون
    حالا این تعداد هست 9 الی 11 در حمله دوم یه یگانی مثلا صلیبی حمله میکنه و بازم همشون میمیرن و از این 9 الی 11 تای موجود که میمیرند ممکنه 1 دونه برگرده و اینجا میگم همون شانسه ممکنه این 1 دونه دژکوب 100 تا بلند یا 100 تا سنگین رو بخودش بکشونه یا نه ممکنه 2000 بلند یا صلیبی یا مثلا تو لینک نبرد دیشب خودم 1000 تا سواره نظام سنگین رو به سمت خودش بکشونه و قدرت آتش یگان هامون به صورت کاملا شانسی تقسیم بشن

خلاصه مطلب بالا اینه که ممکنه در دور های اول یگان حساس شما خیلی ضربه اساسی بخوره و یا اصلا ضربه نخوره این بستگی به شانس داره و اصلا معیار دقیقی وجود نداره
    ممکنه دو طرف از یه سبک و تعداد در 2 دوئل متفاوت استفاده کنند ولی یک بار مدافع ببره یه بار مهاجم
    هیچوقت به یک صورت اتفاق نمی افته

در مورد سبک مدافع باید یه توضیح هم اضافه کنم که احتمالا 90% برد با مدافع باشه بدلیل سطح سلامت 2 خط 1 و 2 و قدرت آتش خط 4
    سبک مهاجم از دور 3 جنگ 2 خطی میشه ولی مدافع همچنان 3 خط اصلی داره
    تمرکز خط 4 مدافع فقط روی سنگین میوفته دور 3 به بعد جنگ ولی با تعداد بالایی که از هر پیاده گذاشته با توجه به بخت و اقبال و طبیب مدافع تعدادی هر چند کم از پیاده های مدافع میمونه که باعث مشغول شدن قدرت های آتش مهاجم میشه و در نتیجه احتمال این که سنگین مدافع تا دور 6 بمونه زیاده و در ثانی اگر خط 1 هم از بین بره چون 3 یگان با سطح سلامت بالا در خط 2 هست بازم کماندار بلند در خط آخر سنگین مهاجم رو میزنه و این میتونه عامل اصلی برد باشه
    در سبک های 2 خطی باید خطوط به سطح سلامتشون توجه خاصی بشه و این امر در مهاجم رعایت نشده
    ولی در سبک مدافع کاملا زیرکانه استفاده شده

نتیجه جنگ هم اصلا مهم نیست ولی احتمال برد آلمان بیشتره

10. Top | #29

پیشروی سطح: %37 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 126
    سطح
    6
    تشکر دریافتی
    47 بار در 21 پست
    دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت500 امتیاز

پاسخ : مسابقه تحلیل گزارش جنگ (12) همراه با سکه

تمامی پست های اضافه حذف و تایپیک تا اعلام نتیجه بسته شد.

با تشکر
    سینا تسه تسه
    به پایان آمد این دفتر ولی باز
    شروعش می کنیم با نام خانوارز
    This city's afraid of me... I've seen its true face...

11. Top | #30

پیشروی سطح: %20 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 160
    سطح
    10
    تشکر دریافتی
    1,066 بار در 240 پست
    دستاورد ها:
    اولین گروهمشاوریک سال ثبت نام1000 امتیاز

پاسخ : مسابقه تحلیل گزارش جنگ (12) همراه با سکه

سلام به همه. در 4 پست امتیازات نزدیک بودن که یکیشون تونست امتیاز بیشتری رو به خودش اختصاص بده.

با توجه به امتیازات ارائه شده توسط تیم داوری برنده رو اعلام میکنم

kug3000

لطفا برنده لینک پروفایل اکانتی که میخواد جایزه به اون انتقال داده بشه همراه با نام اکانت و دنیای بازی اون رو به من بده تا پیگیر لازم انجام بشه.

لازم به توضیحه که برنده این دوره یکی از داوران دوره بعد خواهد بود.

متشکرم

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین