• جنگ خان ها

• بانوی محبوب

• جنگ های فضایی

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 44

موضوع: بررسی اجمالی مزایا و معایب نژادها

1. Top | #1

پیشروی سطح: %55 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 90
    فعالیت کل: %0
    سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت1000 امتیاز

Lightbulb بررسی اجمالی مزایا و معایب نژادها

با سلام

دوستان من برای اینکه چه نژادی می*تونه بهتر باشه یک سری اطلاعات خلاصه تهیه کردم که البته نظرات خودم در مورد خصوصیات هر قوم هم داخلش هست.

گفتم اینجا به اشتراک بگذارم تا بقیه هم که تازه*وارد هستن مثل من، ازش استفاده کنن.

از دوستان دیگر هم می*خوام که دانششون رو در اینحا با بقیه به اشتراک بگذارن.

با تشکر

در پست اول قوم روم شرقی شروع می*کنم که به نظر من در دنیای هفت می*تونه از بهترین*ها باشه.

==روم شرقی==

--- ۴۰درصد مهارت تحصیلات بیشتر = از ۲۰ تا ۳۰ درصد تجربه بالاتر در هر نبرد = ۶ امتیاز مهارت کمتر دارد.
    +++ ۲۵درصد تولید چوب بیشتر .
    +++ ۲۵درصد آموزش سریعتر کماندار.
    +++ ۲۵درصد ارتقای سریع*تر سطح یگان*ها.

==یگان ویژه==

++- جمعیت یگان ویژه ۴ هست.
    ++- حمله به پیاده*نظام در مقیاس ۱۲۰ جمعیت ۹۶۰۰
    ++- حمله به محاصره در مقیاس ۱۲۰ جمعیت ۹۰۰۰
    ++- سلامت در مقیاس ۱۲۰ جمعیت ۷۲۰۰
    ++- محدوده ۴

==سرعت رشد اقتصادی==

+++ تولید چوب بیشتر.
    +++ پناهگاه بیشتر هم برای جلوگیری از غارت خیلی خوبه.
    +++ برج هم برای نیروها در اول بازی خیلی خوبه.
    +++ ظرفیت خانه هم در اول بازی خیلی خوبه.
    +++ ارتقای سریع*تر سطح یگان*ها

==جنگ==

+-- یگان ویژه محدوده ۴ و قابل جنگیدن.
    +++ تجربه زیاد از نبرد در آخر بازی برای رنک خیلی مناسب است.
    +++ تولید کماندار سریع*تر.
    +++ تولید چوب بیشتر برای تولید محاصره و کماندار.

تذکر: علامت*های مثبت و منفی کنار هر خط امتیاز من به مفید بودن یا نبودن مورد نوشته*شده است.

2. 6 کاربر از wolong عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

amir_ghorbani_cloob (12-18-2014),dani1421387 (12-18-2014),Duke (12-26-2014),lordlone (01-31-2015),SaeedRelax (12-18-2014),shahin.khan (12-19-2014)

3. Top | #21

سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    بابت پاسخ ممنون

در ادامه قوم ایبری رو بررسی می*کنم:

==ایبری==

++- هیچ مهارتی این قوم نداره اما یگان ویژه این قوم اگر نبرد ۱۲ راند طول بکشه نزدیک به ۲۰ درصد کشته*های حریف رو به ارتش شما اضافه می*کنه = ۶ مهارت کمتر دارد.
    --- ۲۵درصد تولید خوراک بیشتر .
    +-- آموزش ارزان*تر سواره*نظام .
    +++ آموزش سریعتر ماشین محاصره .

==یگان ویژه==

--- جمعیت یگان ویژه ۱۰ هست.
    --- سلامت در مقیاس ۱۲۰ جمعیت ۶۰۰۰
    --- محدوده ۱
    --- یگان ویژه جنگی نیست.

==سرعت رشد اقتصادی==

+++ ۱۰۰درصد مارش بازرگانی بیشتر.
    +++ ظرفیت انبار بالاتر در ابتدای بازی که زمان ارتقای انبار خیلی بالا است، مفیده.

==جنگ==

+++ خصوصیت منحصر بفرد ایبری در طولانی کردن راندهای نبرد است. یعنی خط ۱ آن بسیار دیر شکسته می*شود.

در پست بعد منتظر جمع*بندی و نکات اساسی که من قصد داشتم از اول تا بهش برسم، باشید

4. Top | #22

پیشروی سطح: %49 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 256
    سطح
    23
    تشکر دریافتی
    6,473 بار در 3,381 پست
    دستاورد ها:
    دوستی5000 امتیازیک سال ثبت نام
    نقل قول نوشته اصلی توسط wolong نمایش پست ها
    من چندبار گفتم که صبر کنید همهٔ نژادها رو بنویسم و بعد توضیح می*دم که چرا بعضی رو نوشتم به درد نمی*خوره.
    از نقدتون هم ممنون

شما سواره*نظام رو خط ۱ قرار میدی. در قوم لیتوانی من یگان ویژه*اش رو هم خط ۱ قرار می*دم. وقتی خط ۱ شکسته میشه، می*تونید توی شبیه*ساز ببینید که دیگه سواره*نظامی نیست که یگان ویژه لیتوانی بخواد بهش امتیاز بده. این دقیقا مثل قوم فرانک و تا حدی آلمان می*مونه.

مهارت پیشاهنگی به سرعت حرکت ارتش مربوطه و ارتش تا قبل از نبرد، از مهارت پیشاهنگی یگان ویژه استفاده کرده.

یعنی یگان ویژه لیتوانی در حمله آسیب شدیدی به پیاده*نظام میزنه مثل آلمان.
    یگان ویژه مغول هم اگر بتونه زنده بمونه تا خط ۱ حریف شکسته بشه، می*تونه آسیب بیشتری به محاصره*های خط*های عقب حریف بزنه. ولی حیف که در بیشتر مواقع نمی*تونه زنده بمونه.

محاصره*ها اولین ضربه*زننده*ها هستن. وقتی شما ۱۵ درصد قدرت حمله بیشتر داری در واقع انگار ۱۵ درصد ماشین محاصره بیشتری داری. ولی در دفاع فرقی نمی*کنه چون سطح سلامت محاصره*ها افزایش پیدا نکرده.

این اعداد اختلاف مهارت نژادی است که یگان ویژه*اش امتیاز به مهارت میده و حداکثر امتیازی که بقیه اقوام از این مهارت می*تونن بگیرن. معلومه که اگر بازیکنی طبیب رو استاد نکنه اختلاف از این هم بیشتر میشه ولی من فرض رو به استادی مهارت مربوطه گذاشتم چون هدفم سنجش بیشترین درصد بیشتر بودن ارتش یک نژاد بوده.

من در سبک*هایی که استفاده می*کنم از پیاده*نظام استفاده نمی*کنم و فقط در حد کم به عنوان ضربه*گیر استفاده می*کنم. البته این مهارت برای بالا بردن سلامت یگان*ویژه*هایی که ازش امتیاز می*گیرن خیلی مفیده که قرار بود آخرش این رو بگم
    تذکر: قوم آلمان استثنا است چون به شدت به تعداد زیاد پیاده*نظام وابسته است.

توی قبلی گفتم که من با فرض کم بودن پیاده*نظام در بالانس نیروهام این رو گفتم. وقتی من پیاده*نظام زیادی نمی*خوام تولید کنم، سرعت یا ارزانی ساختش هم به دردم نمی**خوره.

خب این از نکات کلیدی است. وقتی شما از یک شهر بیشتر می*سازید دیگه منابع نیستن که برای آهنگری مهم هستن بلکه سرعت ارتقای یگان*ها مهمه که زودتر بتونید به کهنه*کار کردنشون برسید. شما ۱۰۰تا شهر هم داشته باشید مجبورید تا مثل بقیه منتظر بشید تا ارتقای یگان*ها تموم بشه ولی یگان*هایی که سرعت بیشتری دارن می*تونن زودتر از شما ارتششون رو کهنه*کار کنن.
    تذکر: من با هیچکدوم از بازیکن*هایی که با سکه این کارها رو انجام میدن کاری ندارم.

این مورد اشتباه شده چون کپی*پیست می*کردم و یادم رفت تغییرش بدم. ولی در کل فرقی نمی*کنه. منظور من این بود که در صورت کشته شدن یگان ویژه بریتانیا، مهارتش هم از دست میره.

بله طلا در ساخت کوشک مصرف داره ولی در ارتش نه خیلی.
    مصرف طلا در ساخت ارتش بیشتر برمی*گرده به بالانسی که ارتش داره. من به تجربه همیششه طلا و خوراک زیاد میارم پس قوم*هایی که خوراک و طلا تولید می*کنن رو مفید نمی*دونم.
    تذکر: حالا ممکنه بازیکنی بتونه بالانسی پیدا کنه که از این منابع استفاده کنه، خب طبیعیه که طلا و خوراک براش مفید میشه ولی من این راهنما رو دارم برای افرادی می*نویسم که تازه قراره شروع کنن و نمی*دونن باید بازی رو چگونه جلو ببرن.

خب این اعداد با ضرب قدرت*ها و جمعیت در کسر مشترک بین همهٔ یگان*ویژه*ها بدست اومدن. شما خودت قبلا یه جدول ازش درست کردی.
    تذکر: یک نکته کوچیک هست که تا حالا کسی بهش توجه نکرده در این مورد من قرار بود و هست که در پایان معرفی اجمالی و جمع*بندی بهش اشاره کنم.

این*ها یعنی وقتی شما می*خوای نبرد کنی، ارتشت از مهارت*هایی که برای نبرد استفاده می*شه چقدر کمتر یا بیشتر داره.
    مهارت*های پیشاهنگی و تحصیلات از این دسته هستن. یعنی ۳ قوم روم و مغول و ایبری در نبرد ۶ مهارت کمتر دارن.

حالا که من به تمام سوال*های شما جواب دادم شما به یه سوال من جواب بده:
    قوم*هایی مثل عرب و روم شرقی که مهارت*هاشون رو در نبرد از یگان ویژه*شون می*گیرن، در طول بازی آیا می*تونن از مهارت یگان ویژه*شون استفاده کنن؟
    یعنی قوم روم شرقی در ساخت و ساز از مهارت تحصیلات یگان ویژه*اش استفاده می*کنه؟
    یا
    عرب در پیدا کردن آیتم*های شوالیه می*تونه از مهارت بخت و اقبال یگان ویژه*اش استفاده کنه؟

در پایان قوم ایبری هم می*زارم بعد راهنمام رو برای تازه*واردان کامل می*کنم که شامل این نکات میشه:
    * چه قوم*هایی رو انتخاب کنیم
    * چه سبکی استفاده کنیم
    * چجوری بازی رو شروع کنیم
    * چه قومی رو چجوری شکست بدیم
    در مورد لیتوانی :
    1 – آیا مطمئنی همیشه سوارنظام قبل از یگان ویژه از بین میره ؟
    2 – چرا باید یگان ویژه خط 1 باشه ؟

در مورد مغول :
    شما مهارت پیشاهنگ استاد میکنی ؟

در مورد آسیب زدن یگان ویژه :
    مدرک و دلیل شما چیه ؟

در مورد محاصره روس :
    15 درصد قدرت چه ربطی به جمعیت داره ؟
    بر اساس این استدلال پس کسیکه گوت هستش جمعیتش باید خیلی بیشتر باشه چون سلامت همه یگانها بالاتر هستش

در مورد اعداد مقایسه ای :
    اینو باید کامل و برای همه موارد قرار میدادی

در مورد آلمان ، بلغار و فرانک :
    شما وقتی تحلیل انجام میدی نباید نظر شخصی خودتو لحاظ کنی

در مورد بلغار :
    توضیحت قانع کننده نیست
    مگه قرار هستش همیشه مهارت طبیب کامل عمل کنه ؟

در مورد برتری زمان نسبت به منابع :
    شما وقتی منابع نداری چطوری میخوای در زمان صرفه جویی کنی ؟

در مورد طلا و کلا ساخت یگان :
    شما نظر شخصی خودتو نباید در تحلیل تاثیر بدی
    اضافه اومدن خوراک و طلا برای شما دلیل نمیشه که همه اضافه بیارن شاید خوراک قابل قبول باشه اما طلا چندان قابل قبول نیست درضمن اگه میگفتی چوب کم میاد منطقی بود

در مورد کم و زیاد بودن اون 6 امتیاز :
    اصلا قانع نشدم لطف کن دقیق تر توضیح بده
    خـیـام اگـر زبـاده مــسـتـی خـوش بــاش *** بـا ماه رخـی اگـر نـشسـتـی خـوش باش
    چـون عـاقـبـت کـار جـهـان نـیستی است ***
    انگار که نیستی؛ چو هستی خوش باش

خانوارز یک اعتیاد فاجعه بار بود که خوشبختانه برای من خیلی وقته دورانش تموم شده
    زنده باد زندگی

5. Top | #23

سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    به نام خدا

قویترین ارتش بر روی کاغد کدام است؟
    پاسخ نژاد گوت است.
    بعد از گوت، نژادهای بریتانیا، آلمان، فرانک، ایبری و روس قرار دارند.

سوال مهم: چرا چنین ادعایی می*کنم؟

پاسخ:

کل ارتش در نژاد گوت از ابتدا ۲۰ درصد سلامت یگان بیشتر دارد.
    بریتانیا و ایبری به مرور و تا راند ۱۲ اختلاف خود با حریف را به ۲۰ درصد می*رسانند.
    آلمان و فرانک پیاده*نظامشان فقط ۲۰ درصد بیشتر است. اگر تمام جمعیت در این دو نژاد، پیاده*نظام بود از نژاد گوت ارتش بیشتری داشتند زیرا مهارت جنگجو قدرت حمله را هم بیشتر می*کند.
    قوم روس ۱۵ درصد حمله ماشین محاصره قوی*تری دارد و از آن*جا که در بیشتر سبک*ها، ماشین*های محاصره در خط*های عقب قرار دارند و در کل آسیب کمتری در راندهای اول می*بینند پس قدرت حمله آن*ها برابر با بیشتر بودنشان در راندهای ابتدایی خواهد بود. به این نکته توجه کنید که ضربه سنگین*تر در راندهای اول نبرد بسیار مهمتر از راندهای پایانی است.

چه نژادهایی را از نظر مهارت بر نداریم؟ (دقت کنید در سوال ذکر شده از نظر مهارت و نه از نظر سایر مشخصات هر نژاد)

نژادهای روم، لیتوانی، پارس و مغول و ایبری (این آخری اصلا مهارت نداره).
    عرب رو شک دارم ولی بر ندارید بهتره
    بلغار از نظر مهارت یگان خنثی حساب می*شود.

تفاوت نبرد آلمان و فرانک با گوت و بریتانیا و روس و ایبری و بلغار و پارس در چیست؟
    آلمان و فرانک چون یگان ویژه جنگی دارند و به تعداد زیاد در خطوط اول و دوم قرار داده می*شن، همیشه تا کشته شدن تمامی پیاده*نظام زنده می*مانند و امتیاز خود را کامل می*دهند. این اقوام رو همیشه با پیاده*نظام زیاد بالانس کنید تا امتیاز بیشتری بگیرید.
    در حالیکه از یگان*های نژادهای دیگری که در سوال نام بردم، باید تا انتهای بازی درصد کافی زنده مانده باشند.
    در قوم*های بریتانیا، گوت، ایبری و بلغار که از مهارت جنگجو امتیاز می*گیرن (پارس و روس و روم نمی*گیرن، یه وقت اشتباه نکنید)، چون این یگان*ها اغلب حمعیت بالایی دارن، حتما باید مهارت جنگجو استاد باشه تا سلامتشون ۶۰ درصد افزایش پیدا کنه و در عمل تعدادشون دو برابر بشه. اینکه از پیاده*نظام زیاد استفاده کنید یا از سواره*نظام، به خودتون سلیقه خودتون مربوطه.

از یگان*های ویژه چگونه استفاده کنیم؟

نژادهای گوت و بریتانیا و روس و بلغار و ایبری رو باید تا جایی که می*تونید در خط آخر و با ضربه*گیر کافی قرار بدید تا حتما تا پایان نبرد به تعداد لازم زنده بمونن.
    نژار المان رو در خط ۲ با سبک و بالانس مناسب و به تعداد بیش از ۱۲۰۰ عدد و فرانک رو هم در خط ۱ و به تعداد بیش از ۱۵۰۰ عدد.

چه قومی از نظر اقتصادی بهتره؟

بهترین قوم: اگه اهل غارت نیستید، بریتانیا است.
    به مقایسه*های اقتصادی رجوع کنید. پناهگاه و دیوار و خانه، شما رو در پیشرفت راحت و بی*دغدغه اول لازی خیلی کمک می*کنه.
    درسته چوب برای ساخت ارتش از همه منابع مهم*تره ولی طلا هم برای توسعه اقتصادی بهترینه.
    از همه مهمتر ۲۵ درصد ارتقای سریعتر سطح یگان*ها است.

بعد از بریتانیا:
    اگر غارتگر نیستید روم شرقی و بعدش گوت خوبه.
    اگر غارتگرید، لیتوانی و بعدش فرانک. (دقت کنید لیتوانی خوراک تولید می*کنه که اصلا خوب نیست و فرانک چوب که عالیه)

ارتشمون رو چه سبکی بچینیم و چه سبکی نچینیم؟

دوستان تازه*وارد دقت کنن اصلا و ابدا سواره*نظام رو در خطی بجز ۱ قرار ندن. بعضی بازیکن*های قدیمی از سبک*های تله استفاده می*کنن ولی شما نکنید. بزارید وقتی به بازی مسلط شدید.
    کماندارها و محاصره*ها رو در خط ۱ به هیچ عنوان قرار ندید به جز دژکوب که حتما باید در خط ۱ قرار بگیره.
    یگان ویژه گوت و بلغار و ایبری و بریتانیا که محدوده ۱ دارن و قدرت حمله ندارن رو به هیچ عنوان در خط ۱ قرار ندید.
    یگان ویژه*های بالا رو به هیچ عنوان در خطی تنها نگذارید. مگر مطمئن باشید که سبک حریف جوری است که خط ۴ رو نمی*تونه بزنه. اونوقت می*تونید اون*ها رو تها در خط ۴ قرار بدید.
    تعداد یگان ویژه*های بالا رو از نظر جمعیت ۴۰۰۰ قرار بدید. یعنی بریتانیا به تعداد ۵۰۰تا. ایبری و گوت رو به تعداد ۴۰۰تا. بلغار رو هم ۵۰۰تا.
    به جز آلمان و فرانک و لیتوانی روی قدرت تهاجمی هیچ یگان ویژه دیگه*ای حساب نکنید. حتی روم شرقی. چرا؟ چون نوبت حمله آخر رو دارن.

جمعیت خط ۱ رو ۱۴ هزار بیشتر قرار ندید. حالا دوست داشتید سوار سنگین بزارید یا پیاده*نظام فرقی نمی*کنه (فرق که می*کنه، خیلی هم فرق می*کنه. اینجاش رو میزارم خودتون پیدا کنید)
    مثال: می*تونید ۲۰۰۰تا سنگین که کهنه*کار دفاعی است بزارید و از بقیه یکی ۱۰۰تا (پیاده*نظام و جاسوس و سبک) یا تبرزن و گرزدار و شمشیرزن رو یکی ۴۰۰۰تا کهنه*کار دفاعی بزارید و بقیه رو یکی ۱۰۰تا (سنگی و سبک و جاسوس و نیزه*دار)

اولویت کهنه*کار کردن نیروها کدام است؟

شما زمان ندارید تا همه نیروها رو کهنه*کار کنید پس باید قبلش تصمیم بگیرید که کدوم نیروها رو اول کهنه*کار کنید (اون*هایی که سکه می*خرن رو من کاری ندارم)
    اولویت اول با منجنیق، قلعه*کوش و بالستیک هست. همه رو حمله*ای کهنه*کار کنید.
    اولویت بعد با بلند و صلیبی و کماندار سواره است. همه رو حمله*ای کهنه*کار کنید.
    اولویت بعد کوتاه است.

اینجا باید تصمیم بگیرید که یا سنگین رو کهنه*کار کنید و سبک و پیاده*نظام*ها و جاسوس رو نه. یا شمشیرزن و تبرزن و گرزدار رو کهنه*کار کنید و سنگین و سبک و جاسوس و نیزه*دار رو نه. همه رو دفاعی کهنه*کار کنید.

تذکر: یادتون باشه که اول همه نیروها رو ۱۰ -۱۰ کنید و بعد برید سراغ کهنه*کار کردن محاصره*ها و الی آخر.

اولویت اختصاص مهارت*ها چگونه است؟

۱- اولین مهارت همیشه سرمایه*گذاری است که باید استاد بشه. بعد از ساختن شهر ۱۰م با سکه رایگانی که بازی داده و تا حالا خرجش نکردید (۳۰۰ سکه لازمه) مهارت سرمایه*گذاری رو برگردونید و بدید به مهارت*های جنگی.
    ۲- مهارت بعدی تحصیلات رو استاد کنید تا در شروع بازی در خونه*سازی سریع تجربه بالا بگیرید و در نبردها هم امتیاز بیشتر.
    ۳- بخت و اقبال استاد.
    ۴- طبیب استاد.
    ۵- مدافع استاد
    ۶- فرمانروایی استاد.
    ۷- جنگجو استاد.
    ۸- کماندار استاد.
    ۹- ما ۴۸ امتیاز بیشتر نداریم که یعنی 8 * 6 ولی ما قبلا سرمایه*گذاری رو برگردوندیم پس ۶ تا مهارت داریم. می*ةونید بدینش به هرچی دوست دارید. من می*دم به مباشر.

نکته: مهارتی که نژادتون میده رو ارتقا ندید حتی ۱ سطح. خیلی*ها میگن کارآموزش کنید ولی شما گوش نکنید
    نکته: اگر ایبری باشید شماره ۹ رو ندارید چون ۶ مهارت کمتر داره.

امتیازهای شوالیه رو به چی بدم؟

حتما امتیازهای شوالیه رو تا ۳۰ بدید به استقامت و هیچ*کدوم از داروهای استقامتی که بازی می*ده رو مصرف نکنید تا سطح استقامت شوالیه به ۳۰ برسه. بیشتر توضیح نمی*دم چون لازم نیست

دیگه الان چیزی یادم نمیاد

یا علی

6. Top | #24

پیشروی سطح: %96 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 9
    فعالیت کل: %35.0
    سطح
    10
    تشکر دریافتی
    2,816 بار در 871 پست

دستاورد ها:
    اولین گروهسه ماه فعالیت1000 امتیاز
    سلام.

عزیز خیلی چیزا تو پست بالایی اشتباهه البته بازم چون چند جا گفتی نظره خودته و به کسی ربطی نداره البته واضح نگفتیا ولی گفتی به من مربوط نمیشه فقط خواستم بگم شاید خودت عقیده هات رو عوض کنی.

7. کاربر زیر از dani1421387 برای ارسال این پست تشکر کرده است:

farahnak (12-21-2014)

8. Top | #25

سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط dani1421387 نمایش پست ها
    سلام.

عزیز خیلی چیزا تو پست بالایی اشتباهه البته بازم چون چند جا گفتی نظره خودته و به کسی ربطی نداره البته واضح نگفتیا ولی گفتی به من مربوط نمیشه فقط خواستم بگم شاید خودت عقیده هات رو عوض کنی.
    ممنون می*شم راهنمایی کنید که کجا اشتباه هست تا من اصلاحش کنم و خودم هم بیشتر یاد بگیرم

9. Top | #26

سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط saharj24 نمایش پست ها
    در مورد لیتوانی :
    1 – آیا مطمئنی همیشه سوارنظام قبل از یگان ویژه از بین میره ؟
    2 – چرا باید یگان ویژه خط 1 باشه ؟

در مورد مغول :
    شما مهارت پیشاهنگ استاد میکنی ؟

در مورد آسیب زدن یگان ویژه :
    مدرک و دلیل شما چیه ؟

در مورد محاصره روس :
    15 درصد قدرت چه ربطی به جمعیت داره ؟
    بر اساس این استدلال پس کسیکه گوت هستش جمعیتش باید خیلی بیشتر باشه چون سلامت همه یگانها بالاتر هستش

در مورد اعداد مقایسه ای :
    اینو باید کامل و برای همه موارد قرار میدادی

در مورد آلمان ، بلغار و فرانک :
    شما وقتی تحلیل انجام میدی نباید نظر شخصی خودتو لحاظ کنی

در مورد بلغار :
    توضیحت قانع کننده نیست
    مگه قرار هستش همیشه مهارت طبیب کامل عمل کنه ؟

در مورد برتری زمان نسبت به منابع :
    شما وقتی منابع نداری چطوری میخوای در زمان صرفه جویی کنی ؟

در مورد طلا و کلا ساخت یگان :
    شما نظر شخصی خودتو نباید در تحلیل تاثیر بدی
    اضافه اومدن خوراک و طلا برای شما دلیل نمیشه که همه اضافه بیارن شاید خوراک قابل قبول باشه اما طلا چندان قابل قبول نیست درضمن اگه میگفتی چوب کم میاد منطقی بود

در مورد کم و زیاد بودن اون 6 امتیاز :
    اصلا قانع نشدم لطف کن دقیق تر توضیح بده
    1-
    اگر ارباب جنگ به تعداد کم عقب باشه، وقتی سواره*نظام میمیره که دیگه فایده نداره.
    اگر تعداد زیاد جلو باشه، دیرتر از سواره*نظام می*میره چون سلامتش بیشتره.

۲-
    پیشاهنگی رو استاد نمی*کنم. اگر هم بکنم آخر برای نبردها برش می*گردونم و می*دم به مهارت*های جنگی. ولی برای مغول قابل برگشت نیست.

۳-
    قدرت حمله یگان**های ویژه و شبیه*ساز. می*تونید تبرزن جنگی فرانک رو به عینه مشاهده کنید. بقیه هم به همین ترتیب.

۴-
    در پست قبل توضیح دادم که بله، قوم گوت بیشترین درصد ارتش رو داره.

۵-
    خب من از اول نمی**خواستم کامل بگم. من قصدم فقط بیان نقاط قوت و ضعف بوده.

۶-
    این تحلیل من از بازی نبود بلکه تجربه من در بازی بود.

۷-
    من حداکثر رو لحاظ کردم.

۸-
    به نظر من از یه جایی به بعد منابع هست و زمان نیست.

۹-
    اگه همه منابع کم بیان که دیگه کم اومدن معنی نداره. وقتی چوب کم میاد یعنی طلا و آهن و خوراک زیاد اومده.

۱۰-
    مغول و ایبری و لیتوانی از نظر من مهارت کم دارن. چرا؟
    چون من به مهارت پیشاهنگی و جنگجوی سواره امتیاز نمی*دم
    روم شرقی رو هم من اشتباه کردم و مهارت کم نداره.

10. Top | #27

پیشروی سطح: %50 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 200
    سطح
    6
    تشکر دریافتی
    59 بار در 35 پست

دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت500 امتیاز
    1-
    اگر ارباب جنگ به تعداد کم عقب باشه، وقتی سواره*نظام میمیره که دیگه فایده نداره.
    اگر تعداد زیاد جلو باشه، دیرتر از سواره*نظام می*میره چون سلامتش بیشتره.

۲-
    پیشاهنگی رو استاد نمی*کنم. اگر هم بکنم آخر برای نبردها برش می*گردونم و می*دم به مهارت*های جنگی. ولی برای مغول قابل برگشت نیست.

۳-
    قدرت حمله یگان**های ویژه و شبیه*ساز. می*تونید تبرزن جنگی فرانک رو به عینه مشاهده کنید. بقیه هم به همین ترتیب.

۴-
    در پست قبل توضیح دادم که بله، قوم گوت بیشترین درصد ارتش رو داره.

۵-
    خب من از اول نمی**خواستم کامل بگم. من قصدم فقط بیان نقاط قوت و ضعف بوده.

۶-
    این تحلیل من از بازی نبود بلکه تجربه من در بازی بود.

۷-
    من حداکثر رو لحاظ کردم.

۸-
    به نظر من از یه جایی به بعد منابع هست و زمان نیست.

۹-
    اگه همه منابع کم بیان که دیگه کم اومدن معنی نداره. وقتی چوب کم میاد یعنی طلا و آهن و خوراک زیاد اومده.

۱۰-
    مغول و ایبری و لیتوانی از نظر من مهارت کم دارن. چرا؟
    چون من به مهارت پیشاهنگی و جنگجوی سواره امتیاز نمی*دم
    روم شرقی رو هم من اشتباه کردم و مهارت کم نداره.

خب دوست عزیز یه نگاه به قوم بکن چرا سوتی میدی خودت دقت کن سنگین رو کهنه کنی میشه 1250 سلامتش و بعد ارباب جنگ 1180 تا فک کنم هست یا یکم کمتر خودت مورد داری کامنت میزاری نظر هم میدی؟

روس برداشتن دوستان فقط باخت میدادن همین راند دارم بازی میکنم طرف فول کهنه بود من 4 تا کهنه روس رو زدم اینم بگم طرف فقط روس برمی داره یعنی توکارش حرفی نیست پس لطفا نظر خودتو ننویس

11. Top | #28

پیشروی سطح: %49 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 256
    سطح
    23
    تشکر دریافتی
    6,473 بار در 3,381 پست
    دستاورد ها:
    دوستی5000 امتیازیک سال ثبت نام
    حلا که تاپیک شما بر اساس نظرات شخصی هستش و تحلیلی نمی باشد سکوت میکنم
    اما به نظرم بهتره تجدید نظر اساسی در مطالبتون انجام دهید
    موفق باشید
    خـیـام اگـر زبـاده مــسـتـی خـوش بــاش *** بـا ماه رخـی اگـر نـشسـتـی خـوش باش
    چـون عـاقـبـت کـار جـهـان نـیستی است ***
    انگار که نیستی؛ چو هستی خوش باش

خانوارز یک اعتیاد فاجعه بار بود که خوشبختانه برای من خیلی وقته دورانش تموم شده
    زنده باد زندگی

12. 3 کاربر از saharj24 عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

farahnak (12-21-2014),kambojieh (12-21-2014),paparazi (12-21-2014)

13. Top | #29

سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ƇσммαηɗєR نمایش پست ها
    خب دوست عزیز یه نگاه به قوم بکن چرا سوتی میدی خودت دقت کن سنگین رو کهنه کنی میشه 1250 سلامتش و بعد ارباب جنگ 1180 تا فک کنم هست یا یکم کمتر خودت مورد داری کامنت میزاری نظر هم میدی؟

روس برداشتن دوستان فقط باخت میدادن همین راند دارم بازی میکنم طرف فول کهنه بود من 4 تا کهنه روس رو زدم اینم بگم طرف فقط روس برمی داره یعنی توکارش حرفی نیست پس لطفا نظر خودتو ننویس
    شما الان لنگ اون ۱۰۰تایی؟ حمله به پیاده*نظام و سواره*نظام رو نمی*بینی که اگه ارباب جنگ جلو باشه ضربه بیشتری میزنه؟ شما جلو فرانک بزار ببین ارباب جنگ عقب باشه بهتره یا جلو؟ تازه ساخت ۲۰۰۰تا سواره که هزارتاش سنگین باشه و ۱۰۰۰تا ارباب جنگ، به مراتب سریع*تر از ۲۰۰۰تا سنگین هست.

داداش روس دیگه این وسط چی بود؟ چه ربطی داشت؟

14. Top | #30

پیشروی سطح: %96 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 9
    فعالیت کل: %35.0
    سطح
    10
    تشکر دریافتی
    2,816 بار در 871 پست

دستاورد ها:
    اولین گروهسه ماه فعالیت1000 امتیاز
    به نام خدا

قویترین ارتش بر روی کاغد کدام است؟
    پاسخ نژاد گوت است.
    بعد از گوت، نژادهای بریتانیا، آلمان، فرانک، ایبری و روس قرار دارند.

سوال مهم: چرا چنین ادعایی می*کنم؟

پاسخ:

کل ارتش در نژاد گوت از ابتدا ۲۰ درصد سلامت یگان بیشتر دارد.
    بریتانیا و ایبری به مرور و تا راند ۱۲ اختلاف خود با حریف را به ۲۰ درصد می*رسانند.
    آلمان و فرانک پیاده*نظامشان فقط ۲۰ درصد بیشتر است. اگر تمام جمعیت در این دو نژاد، پیاده*نظام بود از نژاد گوت ارتش بیشتری داشتند زیرا مهارت جنگجو قدرت حمله را هم بیشتر می*کند.
    قوم روس ۱۵ درصد حمله ماشین محاصره قوی*تری دارد و از آن*جا که در بیشتر سبک*ها، ماشین*های محاصره در خط*های عقب قرار دارند و در کل آسیب کمتری در راندهای اول می*بینند پس قدرت حمله آن*ها برابر با بیشتر بودنشان در راندهای ابتدایی خواهد بود. به این نکته توجه کنید که ضربه سنگین*تر در راندهای اول نبرد بسیار مهمتر از راندهای پایانی است.

چه نژادهایی را از نظر مهارت بر نداریم؟ (دقت کنید در سوال ذکر شده از نظر مهارت و نه از نظر سایر مشخصات هر نژاد)

نژادهای روم، لیتوانی، پارس و مغول و ایبری (این آخری اصلا مهارت نداره).
    عرب رو شک دارم ولی بر ندارید بهتره
    بلغار از نظر مهارت یگان خنثی حساب می*شود.
    قومی مثل لیتوانی و پارس و عرب جز قومای خوب بازی از نظره مهارتی هستن و عرب و لیتوانی قومی هستن که مثل توتنی و فرانک میشه در خط دو و یک از یگان ویژش با تعداد بالا استفاده کرد و نتیجه گرفت.
    هیچ فکر نکنم مهارت کمانداری و بخت و اقبال و سواره نظام جز مهارتای بیخود بازی باشن که بشه از قومایی که چون به این مهارتا امتیاز میدن بگذری و اینم فکر نمیکنم چون این قوما این سه تا مهرات رو بیشتر بقیه قوما میدن بدرد نخور باشن.

تفاوت نبرد آلمان و فرانک با گوت و بریتانیا و روس و ایبری و بلغار و پارس در چیست؟
    آلمان و فرانک چون یگان ویژه جنگی دارند و به تعداد زیاد در خطوط اول و دوم قرار داده می*شن، همیشه تا کشته شدن تمامی پیاده*نظام زنده می*مانند و امتیاز خود را کامل می*دهند. این اقوام رو همیشه با پیاده*نظام زیاد بالانس کنید تا امتیاز بیشتری بگیرید.
    در حالیکه از یگان*های نژادهای دیگری که در سوال نام بردم، باید تا انتهای بازی درصد کافی زنده مانده باشند.
    به نظر من قومی مثل بلغار و بریتانیا و عرب یگانشون تا راند 5 هم زنده باشن نتیجه نبرد رو میتونن مشخص کنن و حتما نباید تا انتهای راند بمونن.
    در قوم*های بریتانیا، گوت، ایبری و بلغار که از مهارت جنگجو امتیاز می*گیرن (پارس و روس و روم نمی*گیرن، یه وقت اشتباه نکنید)، چون این یگان*ها اغلب حمعیت بالایی دارن، حتما باید مهارت جنگجو استاد باشه تا سلامتشون ۶۰ درصد افزایش پیدا کنه و در عمل تعدادشون دو برابر بشه. اینکه از پیاده*نظام زیاد استفاده کنید یا از سواره*نظام، به خودتون سلیقه خودتون مربوطه.

از یگان*های ویژه چگونه استفاده کنیم؟

نژادهای گوت و بریتانیا و روس و بلغار و ایبری رو باید تا جایی که می*تونید در خط آخر و با ضربه*گیر کافی قرار بدید تا حتما تا پایان نبرد به تعداد لازم زنده بمونن.
    نژار المان رو در خط ۲ با سبک و بالانس مناسب و به تعداد بیش از ۱۲۰۰ عدد و فرانک رو هم در خط ۱ و به تعداد بیش از ۱۵۰۰ عدد.

چه قومی از نظر اقتصادی بهتره؟

بهترین قوم: اگه اهل غارت نیستید، بریتانیا است.
    به مقایسه*های اقتصادی رجوع کنید. پناهگاه و دیوار و خانه، شما رو در پیشرفت راحت و بی*دغدغه اول لازی خیلی کمک می*کنه.
    درسته چوب برای ساخت ارتش از همه منابع مهم*تره ولی طلا هم برای توسعه اقتصادی بهترینه.
    از همه مهمتر ۲۵ درصد ارتقای سریعتر سطح یگان*ها است.

بعد از بریتانیا:
    اگر غارتگر نیستید روم شرقی و بعدش گوت خوبه.
    اگر غارتگرید، لیتوانی و بعدش فرانک. (دقت کنید لیتوانی خوراک تولید می*کنه که اصلا خوب نیست و فرانک چوب که عالیه)

ارتشمون رو چه سبکی بچینیم و چه سبکی نچینیم؟

دوستان تازه*وارد دقت کنن اصلا و ابدا سواره*نظام رو در خطی بجز ۱ قرار ندن. بعضی بازیکن*های قدیمی از سبک*های تله استفاده می*کنن ولی شما نکنید. بزارید وقتی به بازی مسلط شدید.
    کماندارها و محاصره*ها رو در خط ۱ به هیچ عنوان قرار ندید به جز دژکوب که حتما باید در خط ۱ قرار بگیره.
    یگان ویژه گوت و بلغار و ایبری و بریتانیا که محدوده ۱ دارن و قدرت حمله ندارن رو به هیچ عنوان در خط ۱ قرار ندید.
    یگان ویژه*های بالا رو به هیچ عنوان در خطی تنها نگذارید. مگر مطمئن باشید که سبک حریف جوری است که خط ۴ رو نمی*تونه بزنه. اونوقت می*تونید اون*ها رو تها در خط ۴ قرار بدید.
    تعداد یگان ویژه*های بالا رو از نظر جمعیت ۴۰۰۰ قرار بدید. یعنی بریتانیا به تعداد ۵۰۰تا. ایبری و گوت رو به تعداد ۴۰۰تا. بلغار رو هم ۵۰۰تا.
    به جز آلمان و فرانک و لیتوانی روی قدرت تهاجمی هیچ یگان ویژه دیگه*ای حساب نکنید. حتی روم شرقی. چرا؟ چون نوبت حمله آخر رو دارن.
    این دلیل نمیشه رو قدرت تهاجمی یگانها ویژه حساب باز نکنیم چون اخرین اتک رو میدن.
    قومایی مثل لیتوانی و مغول و روم شرقی و عرب جز بهترین ضربه زنا هستن نمیشه به سادگی ازشون گذشت چرا که علاوه بر امتیازاشون قدرت مناسبی هم دارن و میتونی روشون حساب ویژه ای باز کنی.

جمعیت خط ۱ رو ۱۴ هزار بیشتر قرار ندید. حالا دوست داشتید سوار سنگین بزارید یا پیاده*نظام فرقی نمی*کنه (فرق که می*کنه، خیلی هم فرق می*کنه. اینجاش رو میزارم خودتون پیدا کنید)
    مثال: می*تونید ۲۰۰۰تا سنگین که کهنه*کار دفاعی است بزارید و از بقیه یکی ۱۰۰تا (پیاده*نظام و جاسوس و سبک) یا تبرزن و گرزدار و شمشیرزن رو یکی ۴۰۰۰تا کهنه*کار دفاعی بزارید و بقیه رو یکی ۱۰۰تا (سنگی و سبک و جاسوس و نیزه*دار)

اولویت کهنه*کار کردن نیروها کدام است؟

شما زمان ندارید تا همه نیروها رو کهنه*کار کنید پس باید قبلش تصمیم بگیرید که کدوم نیروها رو اول کهنه*کار کنید (اون*هایی که سکه می*خرن رو من کاری ندارم)
    اولویت اول با منجنیق، قلعه*کوش و بالستیک هست. همه رو حمله*ای کهنه*کار کنید.
    اولویت بعد با بلند و صلیبی و کماندار سواره است. همه رو حمله*ای کهنه*کار کنید.
    اولویت بعد کوتاه است.

اینجا باید تصمیم بگیرید که یا سنگین رو کهنه*کار کنید و سبک و پیاده*نظام*ها و جاسوس رو نه. یا شمشیرزن و تبرزن و گرزدار رو کهنه*کار کنید و سنگین و سبک و جاسوس و نیزه*دار رو نه. همه رو دفاعی کهنه*کار کنید.

تذکر: یادتون باشه که اول همه نیروها رو ۱۰ -۱۰ کنید و بعد برید سراغ کهنه*کار کردن محاصره*ها و الی آخر.

کهنه کردنتون رو قبول نداشتم متاسفانه و الویت بندیت رو اشتباه میدونم.
    البته کهنه کردن کاملا شخصی هست و یه سری اصول داره که رعایتش کنی بهتره و تو نبرد کمتر ضربه میخوردی

اولویت اختصاص مهارت*ها چگونه است؟

۱- اولین مهارت همیشه سرمایه*گذاری است که باید استاد بشه. بعد از ساختن شهر ۱۰م با سکه رایگانی که بازی داده و تا حالا خرجش نکردید (۳۰۰ سکه لازمه) مهارت سرمایه*گذاری رو برگردونید و بدید به مهارت*های جنگی.
    ۲- مهارت بعدی تحصیلات رو استاد کنید تا در شروع بازی در خونه*سازی سریع تجربه بالا بگیرید و در نبردها هم امتیاز بیشتر.
    ۳- بخت و اقبال استاد.
    ۴- طبیب استاد.
    ۵- مدافع استاد
    ۶- فرمانروایی استاد.
    ۷- جنگجو استاد.
    ۸- کماندار استاد.

مهارت دادن هم بل کل اشتباه هست و من اگر قومم مثلا المان باشه تو سرور 3 ایکس.
    1 سرمایه
    2 پیشاهنگ
    3 کمانداری( کماندارا اول بازی برای غارت کلیدی هستن )
    4 مدافع
    5 بخت و اقبال
    6 فرمانروایی
    7 طبیب
    8 سواره
    محاصره هم تا اونجا که میتونم میبرم بالا مثلا 2
    من سواره نظامم رو دو میکنم چرا که قدرتش رو کاهش دادن. الان طبق 48 تا مهارت گفتم

۹- ما ۴۸ امتیاز بیشتر نداریم که یعنی 8 * 6 ولی ما قبلا سرمایه*گذاری رو برگردوندیم پس ۶ تا مهارت داریم. می*ةونید بدینش به هرچی دوست دارید. من می*دم به مباشر.

نکته: مهارتی که نژادتون میده رو ارتقا ندید حتی ۱ سطح. خیلی*ها میگن کارآموزش کنید ولی شما گوش نکنید

اینم قبول ندارم قومایی مثل لیتوانی گوت و عرب و پارس حتما باید یکی رو بدی به مهارت قومت من پارس رو ترجیح میدم دوتا بدم
    نکته: اگر ایبری باشید شماره ۹ رو ندارید چون ۶ مهارت کمتر داره.

امتیازهای شوالیه رو به چی بدم؟

حتما امتیازهای شوالیه رو تا ۳۰ بدید به استقامت و هیچ*کدوم از داروهای استقامتی که بازی می*ده رو مصرف نکنید تا سطح استقامت شوالیه به ۳۰ برسه. بیشتر توضیح نمی*دم چون لازم نیست

اینم از نظر من 8 تا اول رو بده به استقامت تا 120 اگه اشتباه نکنم پر بشه بقیش 30 تا بده به پویایی که هم تو سرعت ارتشت کمک کنه هم تایم ماموریت شوالیت رو کاهش بده و سریعتر بتونی بفرستیش ماموریت.

دیگه الان چیزی یادم نمیاد

یا علی

موفق باشی شرمنده دخالت کردم اینا نظرا شخصیم بودن شاید منم اشتباه گفته باشم از نظره خیلیا.

15. 4 کاربر از dani1421387 عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

kambojieh (12-21-2014),mehdi61 (12-25-2014),saharj24 (12-21-2014),wolong (12-21-2014)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین