• جنگ خان ها

• بانوی محبوب

• جنگ های فضایی

صفحه 2 از 13 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 121

موضوع: راهنمای نبرد برای تازه*واردین

1. Top | #1

پیشروی سطح: %55 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 90
    فعالیت کل: %0
    سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت1000 امتیاز

Question راهنمای نبرد برای تازه*واردین

با سلام

من به عنوان یه تازه*کار همیشه سعی کردم تا دانشی که بدست میارم رو با دیگران به اشتراک بگذارم. حالا کاری ندارم که ممکنه یه کسی که خیلی چیز بلده یه نکته هم از من یاد بگیره ولی نیاد اون چیزهایی که بلده رو به من یاد بده.

مشکلی که خیلی*ها دارن اینه که چرا ارتششون جلوی بازیکن*های حرفه*ای تلفات زیادی میده و شکست می*خوره.
    من سعی می*کنم اینجا روش ساخت سبک و بالانس رو توضیح بدم و نه یه سبک و بالانس خاص رو. تا شما با استفاده از این اصول بتونید سبک*های متعدد بچینید.

یه اصل خیلی مهم توی بالانس و یکی هم در سبک هست که این دو تا رو جدا می*گم چون خیلی مهم هستن.

اصل مهم در بالانس:
    همیشه سعی کنید از یک بالانس متعادل استفاده کنید. یعنی مثلا نیاید و صلیبی رو ۱۲ هزارتا و بلند رو ۵۰۰ تا بگذارید.

اصل مهم در سبک:
    یگان*های ارتش مهاجم بصورت کاملا تصادفی به به یگان*های مدافع که در برد آتششون قرار دارن ضربه میزنن. یعنی اگر نوبت حمله بالستیک باشه و ۱۰ یگان در تیررسش باشن، احتمال ضربه بالستیک به هر کدوم ۱۰ درصد هست ولی اگر ۲ یگان در تیررسش باشن احتمال ضربه به هر کدوم ۵۰ درصد میشه.

سبک و بالانس رو با توجه به این نکات میشه بهبود داد:
    ۱- اولویت حمله یگان*ها
    ۲- برد حمله یگان*ها
    ۳- قدرت حمله و دفاع یگان*ها
    ۴- شناخت نقاط ضعف نژاد خودمون
    ۵- شناخت نقاط ضعف نژاد مقابل
    ۶- نقاط قوت نژاد خودمون
    ۷- نقاط قوت نژاد مقابل

اولویت حمله یگان*ها:
    اولویت حمله اول = محاصره*ها:
    اولین یگان در حمله دژکوب است. دقت کنید که دژکوب باید حتما حتما حتما دیوار مدافع رو در ضرب اول بزند وگرنه در دوئل*های حساس شما قطعا بازنده خواهید بود. چرا؟ چون یگان ضربه زننده دوم بالستیک*ها هستند که اگر دیوار فرو نریخته باشد، با تمام نیرو به دیوار ضربه میزنن و این یعنی از دست دادن ضربه اول بالستیک*ها. فکر کنید ۱۰۰۰ بالستیک دارید و بجای زدن یگان*های مدافع همه بزنن به دیوار، چی میشه؟ دیگه ادامه گزارش نبرد رو پیشنهاد می*کنم نگاه نکنید

۲- گفتیم که یگان دوم حمله*کننده بالستیک*ها هستن.
    ۳- یگان سوم منجنیق
    ۴- قلعه*کوش.

نکته: هر چه بیشتر بودن قلعه*کوش و بعد از آن منجنیق چرا موثر است؟ بخاطر قدرت حمله این دو یگان نیست. بلکه به دلیل این است که بالستیک*ها اول ضربه زده*اند و ممکن است ضربه آن*ها به یگان*های ضربه*گیر مدافع اصابت کرده باشد. در این صورت آن یگان*ها در هنگام ضربه قلعه*کوش و منجنیق دیگر وجود ندارند و این دو یگان می*توانند با شانس بیشتری به یگان*های حساس مدافع ضربه وارد کنند. ممکن است این اشتباه را بکنید که درصدی از یگان*های ضربه*گیر توسط مهارت طبیب دوباره احیا می*شوند. بله این درست است ولی مهارت طبیب در پایان هر راند از نبرد اعمال می شود و هنگام ضربه قلعه*کوش و منجنیق، راند هنوز به اتمام نرسیده است.

اولویت حمله دوم کمانداران و دیوار مدافع:
    ترتیب حمله کمانداران خیلی مهم نیست (البته تا جایی که من بلدم)

اولویت حمله سوم سواره*نظام (سوار کماندار، سواره*نظام نیست):
    ترتیب حمله سواره*نظام هم مهم نیست.

اولیت حمله چهارم = پیاده*نظام و یگان*های ویژه:
    خیلی مهم هست که بدونیم یگان ویژه در آخرین دسته حمله*کننده*ها قرار داره یعنی:
    الف) اگر یگان ویژه ما قدرت حمله خوبی داره، باید هرچه می*تونیم تلاش کنیم تا وقتی نوبت حمله بهش میرسه، آسیب کمتری دیده باشه. یگان*های آلمان - فرانک - روم - لیتوانی از این دست یگان*ها هستن.
    ب) وظیفه یگان ویژه دارن امتیازش به مهارت*های ما هست و مهم*ترین وظیفه*اش همینه.

برد حمله:

برد ۵ = یگان*های برد ۵ که یگان ویژه پارس و روس هستن - محاصره*ها بجز دژکوب
    برد ۴ = - یگان ویژه روم شرقی - کماندارها بجز کوتاه
    برد ۳ = کمان کوتاه
    برد ۲ = نیزه*دار - یگان ویژه عرب و آلمان
    برد ۱ = بقیه نیروها

قدرت حمله و دفاع یگان*ها:
    این که چه یگانی به چه نوع یگانی قوی*تر ضربه میزنه مهم هست ولی نه خیلی. مهم*تر اینه که برآیند ضربه اون یگان چقدر هست و کی قراره ضربه بزنه. تو این مورد یه مثال خوب دارم که بعدا یادم بندازید بزنم.
    قدرت دفاع یگان*ها هم مهمه. یگان*هایی خط ۱ قرار می*گیرن دربیشتر مواقع سطح سلامت بالاشون مزیت هست ولی گاهی سطح سلامت یگان*های خط ۲ و۳ هم مهم میشه.

یه نکته مهم مونده که بازی با ریاضی هست. توی کهنه کردن یگان*ها باید ریاضی*تون خوب باشه مثلا کماندارها رو نباید حمله*ای کهنه کنید یا محاصره*ها رو حتما باید حمله*ای کهنه کنید.

۴ و ۵ و ۶ و ۷ رو باید مورد در مورد هر نژاد جدا بنویسم. هم سبک و بالانس حمله با اون نژاد و هم سبک و بالانس حمله به اون نژاد

قوم آلمان:

سبک:
    آلمان یگان ویژه*اش حمله*ایه و بردش ۲ هست. پس باید خط ۲ داشته باشه سبک آلمان.
    بهترین سبک برای آلمان دو خط جلو کامل هست ولی میشه چندتا یگان از خط ۱ و دو کم کرد و عقب برد ولی برای سبک*های خاص استفاده میشه.
    ----
    آلمان قوی*ترین خط ۲ رو بین تمام نژادها داره:
    (نیزه*دار - کوتاه - توتنی) + (صلیبی - بلند - بالستیک - منجنیق)
    ---
    این از سبک به همین راحتی

بالانس:
    راحتی و سرعت در تولید یکی از اصل*های مهم در بالانس ارتش برای هر نژاد هست.
    آلمان چون آهن بیشتر تولید می*کنه می*تونه سوار کماندار - کماندار کوتاه و شمشیرزن رو راحت*تر از بقیه یگان*ها تولید کنه.
    بجای صلیبی میشه تا از کوتاه استفاده کرد.
    بجای تبرزن و گرزدار میشه شمشیرزن بیشتر تولید کرد.
    کماندار سواره هم کی بین محاصره و کماندار همیشه هست رو هم میشه بیشتر تو بالانس قرار داد.
    تذکر: این که راحت*تر تولید میشن دلیل نمیشه مثلا ۱۰۰۰تا صلیبی با ۹۰۰۰تا کوتاه تولید کنید. یعنی بجای ۵۰-۵۰ مثلا ۶۰-۴۰ تولید کنید. چون در اون صورت اصل مهم تعادل در بالانس رو نقض می*کنید و نبردتون شانسی میشه.

توتنی و کوتاه و نیزه*دار به تعداد زیاد استفاده میشه.
    توتنی به مهارت جنگجو امتیاز میده پس پیاده زیاد خوبه.
    بالستیک و منجنیق و صلیبی و بلند هم متعادل باشن خوبه.
    آلمان از سنگین خیلی زیاد استفاده نمی*کنه.
    نکته: با توجه به اینکه قوم روبه*رو چی هست بالانس می*تونه تغییر کنه.
    یک مثال از سبک و بالانس آلمان:

مهارت:
    فرمان - بخت - طبیب - مدافع - کمان = استاد
    جنگجوی سواره - محاصره = پیشرفته

قوم پارس:

سبک:
    قوم پارس بدون شک قوی*ترین و زهردارترین کماندارها رو داره و هر یگانی که مورد حمله کماندارهای پارس قرار بگیره کارش تمومه.
    باتوجه به همین خصوصیت پارس باید سبک رو طراحی کرد.
    سب پارس خیلی وابسته به سبک حریف هست. به این معنی که کماندارهای پارس همیشه باید در خطی باشن که آتیششون روی تمام ارتش حریف قرار بگیره، به خصوص محاصره*های حریف. دلیلش هم اینه که چون محاصره*ها یک خط برد بیشتر دارن می*تونن کماندارها رو بزنن بدون اینکه از کماندارها ضربه بخورن و چون نوبت حمله*شون از کماندارها جلوتر هست، هرچی کماندار بزنن، به ضرر پارس میشه.پس پارس باید مطمئن باشه که این اتفاق نمی*افته.
    نکته*ی دیگه توی سبک پارس اینه که چون کماندارهای پارس خیلی خطرناک هستن، حریف معمولا سعی می*کنه نیروهاش رو از برد کماندارهای پارس خارج کنه و این عاملی میشه که پارس بتونه از نیروهایی که پشت کماندارهاش قرار میده بهترین استفاده رو ببره.
    محاصره*هایی که پارس در خط پشتی کماندارها قرار میده در حاشیه امنیت زیادی قرار دارن. یگان ویژه پارس هم می*تونه در خط عقب و کنار محاصره*ها یا در خط خود کماندارها قرار بگیره.

بالانس:

تعداد کماندارها رو بیشتر کنید به نسبت محاصره*ها. چرا؟ چون ۲۵ درصد ارزونترن.
    تولید بیشتر آهن به شما کمک می*کنه تا کماندار کوتاه و سوار کماندار بیشتری تولید کنید. تولید شمشیرزن هم تو پیاده*ها به صرفه*تر هست چون سلامت بالاتری داره نسبت به بقیه و خب آهن هم زیاد مصرف میکنه.

توی بالانس قوم پارس اول باید ببینید که قراره با چه قومی بجنگید.
    اگر قوم مقابل آلمان - فرانک - مغول باشه بهتره تا از ترکیب کوتاه و صلیبی زیاد و بلند و سوار کماندار کمتر استفاده کنید. مثلا ۶۰۰۰ کوتاه - ۵۰۰۰ تا صلیبی - ۴۰۰۰ بلند - ۵۰۰ یا ۷۰۰ سوار کماندار.
    اگر با روس -بریتانیا - بلغار می*جنگید بهتره تا سوار کماندار بیشتری تولید کنید که محاصره*ها رو بزنه.
    اگر با لیتوانی یا ایبری می*جنگید بهتره تا کماندار بلند بیشتر بسازید.
    اگر با خود پارس یا روم شرقی می*جنگید از صلیبی و سوار کماندار بیشتر استفاده کنید.

برای زدن هر نژادی با نژاد دیگه حتما باید نقاط قوت و ضعف هر دو رو بلد باشید تا بتونید بالانس خوبی طراحی کنید اما باز تاکید می*کنم راحتی و سرعت در ساخت نیرو رو فراموش نکنید.

مهارت:
    فرمان - بخت - طبیب - مدافع - محاصره = استاد
    کمانداری - جنگجوی سواره = صفر

یک مثال از سبک و بالانس پارس:

ایبری:

سبک:
    ایبری ۶ امتیاز مهارت کمتر از بقیه نژادها داره ولی یک خصوصیت منحصربفرد داره که همه می*دونید. تبدیل تعدادی از یگان*های کشته شده حریف در هر راند به ارتش خودی.
    این خصوصیت به شما این امکان رو میده که با توجه به نژاد حریف و سبک خودتون، تصمیم بگیرید که چه نیروهایی بیشتر به ارتش شما ملحق بشن. تبدیل نیروهای مرده، کاملا شانسی هست ولی می*دونیم که وقتی تعداد بیشتری از یک یگان کشته شده باشن، تبدیل شده*های اون یگان هم بیشتر هستن.
    مزیت بعدی اینه که ایبری خیلی سخت خط اولش شکسته میشه.
    تذکر: اشتباه نکنید. قدرت ارتش ایبری بیشتر از بقیه نژاد*ها نیست. درسته که جمعیتش بیشتر هست ولی قدرت ارتشش کمتر از نژاد*های دیگه است. مثلا گوت ۵۰ درصد مهارت مدافع میده که ۲۰ درصد از مهارت مدافع باقی نژاد*ها بیشتره و این یعنی ۲۰ درصد ارتش بیشتر نسبت به بقیه نژادها.

با توجه به نکات بالا خودتون می*تونید سبک ایبری رو طراحی کنید.

بالانس:
    با ایبری نمی*تونید و نباید سوار سنگین زیاد تولید کنید. خوراک زیاد ایبری بهترین گزینه رو تولید سوار سبک کرده که سریع و راحت آماده میشه.
    کلا ایبری سواره*نظام رو ارزونتر تولید می*کنه اما من به شخصه نتونستم سبکی طراحی کنم که بر پایه*ی قدرت سواره*نظام باشه و مهارت جنگجوی سواره رو همیشه صفر می*دم.
    ایبری محاصره*ها رو سریعتر تولید میکنه و این خیلی می*تونه کمک کننده باشه.

مهارت:
    سخت*ترین قسمت ایبری انتخاب مهارت*هایی است که باید بهش امتیاز بدید. تقریبا میشه گفت اول مهارت*ها رو باید انتخاب کنید و بعد سبک و بالانس رو برمبنای مهارت*ها بچینید. با تغییر در مهارت*های ایبری می*تونید بالانس*های و سبک*های متعددی طراحی کنید.
    من مهارت*های ایبری رو اینجوری می*دم:
    فرمان - طبیب - مدافع - بخت = استاد
    مخاصره - کماندار = پیشرفته

تا همینجا فکر کنم کافی باشه مثال زدن. مهم این بود که اصول رو یاد بگیریم و از این به بعد با کمی تلاش می*تونیم هر سبک و نژادی رو شکست بدیم.

در قسمت بعد یک سری نقاط قوت و ضعف هر نژاد رو می*گم تا با کمک اون*ها بتونیم سبک و بالانس ضدشون رو بسازیم.

Spoiler

2. 31 کاربر از wolong عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

3rr0r (05-26-2015),a2lf_king (05-14-2015),abolfazl740. (06-02-2015),AGeNiS1 (05-14-2015),ali_ghlich (06-10-2015),AMB313 (05-23-2015),amir_ghorbani_cloob (05-15-2015),Andrial (06-02-2015),bahmankhan1 (05-15-2015),dehfree (09-17-2015),Dj_Pashmak (05-26-2015),Dr Dre (05-15-2015),H.T.C (05-17-2015),I--I (05-16-2015),khan-kocholo (05-15-2015),lida (05-14-2015),masud.vahshat (05-14-2015),mohammad8816143 (05-14-2015),Mojtaba Mohseni (05-22-2016),شوالیه سیاه (05-14-2015),حدیث (05-31-2015),ریش سفید (05-14-2015),سرباز-پارسی (05-15-2015),queen_of_pain (05-16-2015),SaeedRelax (05-14-2015),saharj24 (05-15-2015),saruman (05-29-2015),SHIELD (05-15-2015),Sparrow (05-30-2015),یحیی2 (07-08-2015),z-m-25 (06-17-2015)

3. Top | #11

پیشروی سطح: %43 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 288
    فعالیت کل: %1.0
    سطح
    23
    تشکر دریافتی
    6,471 بار در 3,380 پست
    دستاورد ها:
    دوستی5000 امتیازیک سال ثبت نام
    نقل قول نوشته اصلی توسط wolong نمایش پست ها
    قطعا محاصره رو استاد کنیم بهتره. امتحانش کاری نداره. توی شبیه*ساز می*تونید تست کنید.
    تازه بعد از محاصره می*تونید مباشر رو اضافه کنید که در بازی خیلی کاربردی*تر هست. من ترجیح می*دم محاصره و مباشر پیشرفته داشته باشم.
    اگه در نسخه ارگی باشی نیازی نیست به مباشر امتیاز بدی اما با طرز فکرت موافقم
    منتظر توضیحات خوبت در مورد فرانک و گوت و روم شرقی و بریتانیا هستم فقط لطف کن این 4 تا قوم را بیشتر توضیح بده مخصوصا گوت
    خـیـام اگـر زبـاده مــسـتـی خـوش بــاش *** بـا ماه رخـی اگـر نـشسـتـی خـوش باش
    چـون عـاقـبـت کـار جـهـان نـیستی است ***
    انگار که نیستی؛ چو هستی خوش باش

خانوارز یک اعتیاد فاجعه بار بود که خوشبختانه برای من خیلی وقته دورانش تموم شده
    زنده باد زندگی

4. کاربر زیر از saharj24 برای ارسال این پست تشکر کرده است:

amir_ghorbani_cloob (05-16-2015)

5. Top | #12

پیشروی سطح: %55 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 90
    سطح
    8
    تشکر دریافتی
    270 بار در 140 پست

دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت1000 امتیاز
    دادش قبل دیوار که همه دیوار رو میزنن
    بعدش قبل بالستیک، دژکوب دیوار رو زده و اصلا صحبت کردن دربارش معنی نداره

من هنوز هیچ قومی رو نگفتم
    این قوم*ها رو هم برای مثال آموزشی نوشتم.

سر فرصت می*نویسم که هر قومی رو چجوری میشه زد و چرا

فقط خودم تو قوم گوت موندم که چرا شکست خورده است؟ در حالیکه رو کاغذ از همه قوم*ها قوی*تر هست
    هر کاری می*کنم با قوم گوت نمیشه سبک و بالانس*های خوف رو زد
    ویرایش توسط wolong : 05-15-2015 در ساعت 09:15 PM

Spoiler

6. 5 کاربر از wolong عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

3rr0r (05-26-2015),abolfazl740. (08-06-2015),amir_ghorbani_cloob (05-16-2015),mohammad8816143 (05-15-2015),saharj24 (05-15-2015)

7. Top | #13

پیشروی سطح: %10 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 181
    سطح
    7
    تشکر دریافتی
    266 بار در 138 پست

دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت500 امتیاز
    من بریتانیا داشتم سبکم هم معمولیه بیشتر نبردام هم بردم فقط یک بدی داره اگه قومه مقابلت افزایش فرمانروایی نذاره و ببریش تقریبا 8..9..10 کیلو از نیروهاش در میرن

اگرم سطحش ازت بالاتر باشه کافیه کاهش محارت فرمان مخصوصا 9 به بالا بزاری دیگه باختش حتمیه

البته با آلمان نزدم دنی من بازی میکنم هیشکی آلمان نمیگیره بیشتر اعراب میگیرن

8. کاربر زیر از mohammad8816143 برای ارسال این پست تشکر کرده است:

amir_ghorbani_cloob (05-16-2015)

9. Top | #14

پیشروی سطح: %33 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 201
    فعالیت کل: %2.0
    سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,111 بار در 1,439 پست
    دستاورد ها:
    دوستی1000 امتیازسه ماه فعالیت
    نقل قول نوشته اصلی توسط saharj24 نمایش پست ها
    اگه 6 امتیاز داشته باشیم و امتیاز مهارتهای محاصره و سوار نظام 0 باشند و بخواهیم این 6 امتیاز را برای این 2 مهارت استفاده کنیم چطوری باید امتیاز بدیم ؟
    بستگی داره

خدایا منو ببخش ک دارم اینارو اینجا میگم

با 1 حساب کتاب ساده میتونی بفهمی ک محاصره اونقدرا مهم نیست
    اگه 10% مهارت بگیری یا 20% فرقی نداره ولی مهارت سوار خیلی فرق داره

- - - - - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط dark.master2012 نمایش پست ها
    خطه 4 , چون از اونجا فقط میتونه به خطه 1 ضربه بزنه و اگه جلو تر باشه رندام میشه خطش امکان داره به خطه 1 بزنه یا 2 یا 3
    واسه زدن المانم کاره خاصی نمخواد ولی مهمترین چیز ورژن , اگه 4.5 باشه من سبک و بالانس داشتم به هیچ وج نمیتونستی بزنیش اینکه یهو بری 15ک صلیبی بزاری اشتباه کلا با سبک متعادل میشه نتیجه خوبی گرفت یا برد.
    پیاره نظام تو خطه 1 به جز اینکه جونه سواره سنگینو نجات بده که خطه 1 سری خالی نشه کاره خاصه دیگه ای نمیکنه زیاد گذاشتنش اشتباه

حالا من یه سوال دارم
    به نظرت مهم ترین مهارت بازی چیه؟ چرا ؟
    به نظرت کاره طبیب چیه؟
    بنظر من مهمترین مهارت ها بترتیب
    مدافع
    کمان (ابتدای بازی بسیار مهم)
    بخت
    طبیب

و اینکهدر مورد صلیبی ب تعداد بالا

بازم خدایا منو ببخش
    برو 1 شبیه ساز بزن
    20 کیلو صلیبی بزار خط 1
    ببینم سبک و بالانسی پیدا میشه اینو بزنه یا ن

- - - - - - - - - -

جفتتون اشتباه میکنین
    اینا ریاضی نیست ک بگین بالستیک بردش 5 هست پس بهتره بزاریم خط 4 تا خط 1 رو بیشتر بزنه
    یخوده از تجربتون استفاده کنین وانالیزارو بخونین بلکه ب جواب رسیدین

بنظر من بالستیک بیشترین اتک رو از خط .... میزنه ب خط 1

- - - - - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط wolong نمایش پست ها
    دادش قبل دیوار که همه دیوار رو میزنن
    بعدش قبل بالستیک، دژکوب دیوار رو زده و اصلا صحبت کردن دربارش معنی نداره

من هنوز هیچ قومی رو نگفتم
    این قوم*ها رو هم برای مثال آموزشی نوشتم.

سر فرصت می*نویسم که هر قومی رو چجوری میشه زد و چرا

فقط خودم تو قوم گوت موندم که چرا شکست خورده است؟ در حالیکه رو کاغذ از همه قوم*ها قوی*تر هست
    هر کاری می*کنم با قوم گوت نمیشه سبک و بالانس*های خوف رو زد
    میتونی اطلاعات و قدرت یگانارو اینجا کپی پیست کنی؟؟ من هیچ اکانتی ندارم
    بلکه تونستیم کمک کنیم
    دوئل یعنی 30% شانس 30% مهارت 30% بالانس 10% سبک

انقد ادعای دوئل نکنین (شوالیه رو ازتون بگیرن قفل میکنین)

10. 2 کاربر از amir_ghorbani_cloob عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

abolfazl740. (08-06-2015),saharj24 (05-16-2015)

11. Top | #15

سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,111 بار در 1,439 پست
    دستاورد ها:
    و در اخر هم میخوام در مورد پیاده نظام صحبت کنم

خدایا منو ببخش ک دارم تجربه رو در اختیار میزارم
    یکی از مهمترین یگانها پیاده نظام هست
    یادمه راند 24 دن 5 ورژن 4.5 بود
    واسه زدن روح ب ارتش های بیشتری نیاز داشتیم
    بالانسی ک در اخر در اومد
    2000 از هر پیاده (بعید میدونم ورژن 4.5 کسی بیشتر از 800 پیاده بزاره )
    6000 صلیبی
    4 بلند
    بنظر شما هر بازیکن چندتا مارش میتونه بزنه با این بالانس
    درسته افرین هر بازیکن 3تا مارش 1 و 2 میتونه بزنه دی
    البته نا گفته نمونه ک من با 2 تا مارش خالی میکردم (البته با شوالیه قوی و قوم المان ک اخرای بازی امتیاز روح 30% کم شد بخاطر زدن مارشای فراووون)

/

ورژن 5 باعث شد تا صلاحیت پیاده نظام بیشتر بشه
    یادمه 1 بالانس داشتم ک 40 ب 50 کیلو رو هم میزد

10 کیلو نیزه خط 2 200 منجنیق کنارش
    3 کگیلو شمشیر
    2 کیلو اون 2 تا پیاده
    اصلا ب سنگین زیادی نیاز نداشتم ، 500 الی 1 کیلو میبردم
    و حتی شده با پیاده تعداد بالا وقتی توو رنک بودم، با 2000 صلیبی و 82 بلند دوئل زدم و بردم با 30 کیلو نیروی مانده
    چون مهارت محاصره 3 بود بالستیک 2000 تا میزشتم خط 4

میخوام بگم از همه چی میشه بهره برد
    بالستیک تعداد بالا خط اخر
    پیاده تعداد بالا
    ماندار ها بشن ضربه گیر
    و و و
    پیاده تعداد بالا خیییییلی مخصوصا با مهرات و ایتم بالای طبیب
    میگی ن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

12. 3 کاربر از amir_ghorbani_cloob عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

abolfazl740. (08-06-2015),lida (05-18-2015),saharj24 (05-16-2015)

13. Top | #16

سطح
    23
    تشکر دریافتی
    6,471 بار در 3,380 پست
    دستاورد ها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ghorbani_cloob نمایش پست ها
    بستگی داره

خدایا منو ببخش ک دارم اینارو اینجا میگم

با 1 حساب کتاب ساده میتونی بفهمی ک محاصره اونقدرا مهم نیست
    اگه 10% مهارت بگیری یا 20% فرقی نداره ولی مهارت سوار خیلی فرق داره
    محاصره و سوارنظام هر 2 به حمله یگانها امتیاز میدن و کاری به سلامت ندارند
    محاصره ها زودتر از سوارنظام ضربه میزنند
    امتیاز به مهارت محاصره باعث میشه با دژکوب کمتری دیوار خراب بشه و اگه دیوار با دژکوب کمتر خراب بشه میشه جمعیتی که باید برای دژکوب اختصاص بدیم را برای سایر یگانها استفاده کنیم و شانس موفقیت ما بیشتر خواهد شد
    سوارنظام قدرتی برای تخریب دیوار ندارد

- - - - - - - - - -

اگه 6 امتیاز داشته باشیم و امتیاز مهارتهای محاصره و سوار نظام 0 باشند و بخواهیم این 6 امتیاز را برای این 2 مهارت استفاده کنیم چطوری باید امتیاز بدیم ؟
    محاصره استاد و سوارنظام بی سواد
    البته بجز اقوام روس ، مغول و ایبری

زنده باد زندگی

14. 3 کاربر از saharj24 عزیز برای این پست تشکر کرده اند:

amir_ghorbani_cloob (05-16-2015),khan-kocholo (05-16-2015),lida (05-18-2015)

15. Top | #17

سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,111 بار در 1,439 پست
    دستاورد ها:
    حیف میشه نباید بری پایین
    لدفا بیشتر شرکت کنین

16. Top | #18

سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,111 بار در 1,439 پست
    دستاورد ها:
    محاصره و سوارنظام هر 2 به حمله یگانها امتیاز میدن و کاری به سلامت ندارند
    محاصره ها زودتر از سوارنظام ضربه میزنند
    عایا ضربه ایی ک سنگین میزنه بیشتره یا محاصره؟؟ ریاضی رو ولش، راهنما سایت رو هم ولش، از رو انالیز بم بگو

17. Top | #19

سطح
    23
    تشکر دریافتی
    6,471 بار در 3,380 پست
    دستاورد ها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ghorbani_cloob نمایش پست ها
    عایا ضربه ایی ک سنگین میزنه بیشتره یا محاصره؟؟ ریاضی رو ولش، راهنما سایت رو هم ولش، از رو انالیز بم بگو
    ریاضی میگه سنگین
    آنالیز هم تا جاییکه یادمه میگفت سنگین
    ولی اینجا 1 امای خیلی بزرگ هستش بالستیک محاصره هستش با محدوده 5 با نوبت ضربه زنی سریع اما سنگین سوارنظام هستش با محدوده 1 و نوبت ضربه زنی متوسط
    نظر شخصی من این هستش که با سنگین کم میشه بازی کرد اما بالستیک کم نه

زنده باد زندگی

18. کاربر زیر از saharj24 برای ارسال این پست تشکر کرده است:

amir_ghorbani_cloob (05-19-2015)

19. Top | #20

سطح
    14
    تشکر دریافتی
    3,111 بار در 1,439 پست
    دستاورد ها:
    ریاضی میگه سنگین
    آنالیز هم تا جاییکه یادمه میگفت سنگین
    ولی اینجا 1 امای خیلی بزرگ هستش بالستیک محاصره هستش با محدوده 5 با نوبت ضربه زنی سریع اما سنگین سوارنظام هستش با محدوده 1 و نوبت ضربه زنی متوسط
    نظر شخصی من این هستش که با سنگین کم میشه بازی کرد اما بالستیک کم نه
    خب اینی ک برات قرمز کردم رو ب کسی نگو، اوکی
    نکته قشنگی گفتی و من میخوام ی راهنمایی کنم و دوس دارم بری دنبالش

مثلا مهاجم اتک میده و 200 تا سنگین مدافع رو میزنه
    عایا این 200 سنگین مرده هستن یا ن وقتی نوبت مدافع شد، این 200 سنگین اتک خودشو میده و توو راند بعععد نبرد این 200 مرده هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برو دنبالش پلیز

20. کاربر زیر از amir_ghorbani_cloob برای ارسال این پست تشکر کرده است:

saharj24 (05-19-2015)

صفحه 2 از 13 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع