با افزایش رقابت در بین فروشگاه های اینترنتی آنلاین شرکت ها به دنبال راههای جدیدی برای افزایش مشتریان و رشد بیشتر موتورهای جستجو هستند در این مقاله به چند راه کاربردی می پردازیم.

۱- از تصاویر بزرگتر و با کیفیت*تر از محصولاتتان استفاده کنید :
وقتی وب را جستجو می*کنید تا ابزار الکترونیکی خاصی را پیدا نمایید، هیچ چیز بهتر از تصاویر بزرگ و با کیفیت از آن ابزار نیست. هر چه تصاویر بزرگتر و از زوایای مختلف باشند بهتر است… فقط به عکس*های موجود اکتفا نکنید، از مشتریان بخواهید تا از محصولات و کالاهایی که استفاده کرده*اند عکس بگیرند و برایتان بفرستند. این کار به مشتریان جدید کمک می*کند تا از آن کالا در محیط خانه یا در هنگام استفاده تصویر ذهنی بدست آورند.

۲- سعی کنید در طراحی سایت فروشگاهی از صفحات زیاد طولانی استفاده نکنید :
وقتی در یک فروشگاه آنلاین گشت و گذار می*کنم، آنچه بیشتر از همه آزاردهنده است، بالا و پایین رفتن و جستجو در صفحه برای بدست آوردن اطلاعات است. من اگر مجبور شوم بیش از نصف صفحه را پایین و بالا کنم، قید آن صفحه را می*زنم و از نو جستجو می*کنم. از آنچه که لازم است بیشتر اطلاعات تولید نکنید و صفحات را ساده نگه دارید.

۳- اطلاعات P&P (هزینه حمل و نقل) را نشان دهید :
وقتی هزینه* کامل ارسال محصول را بدون پنهان کردن چیزی به نمایش می*گذارید، مشتری*ها مطمئن می*شوند که در مرحله*ی تسویه حساب لازم نیست پول اضافی پرداخت کنند. اگر این اطلاعات را نشان ندهید، گاهی مشتریان تردید پیدا می*کنند و منصرف می*شوند، بنابراین سعی کنید آشکارا اعلام کنید که هزینه*ی ارسال همه*ی محصولات به عنوان مثال ۱۰ هزار تومان است.

۴- به مشتری*ها نشان دهید که آنها می*توانند به شما اطمینان کنند :
اگر به مشتری*ها آدرس ثبتی و شماره* تلفن را نشان *دهید، فروشتان بیشتر خواهد شد. نگران نباشید، آنها نامه نگاری نمی*کنند و تماس تلفنی نمی*گیرند… اما صرفا با مشاهده این اطلاعات به آنها اطمینان می*دهد که در صورت نیاز می*توانند با شما تماس بگیرند.

۵- از یک طرح ساده استفاده کنید :
وقتی مسئله*ی خرید آنلاین پیش می*آید، کلید همه*چیز سادگی است. لازم است همه* چیز ساده*تر از سوار ماشین شدن یا برداشتن تلفن و گوش کردن به یک آهنگ بد پیش از برقراری تماس با فروشنده*ی واقعی باشد. مطمئن شوید که فروشگاه آنلاین شما پیچیده نیست و هر کس به راحتی می*تواند هر آنچه می*خواهد را بخرد.