• جنگ خان ها

• بانوی محبوب

• جنگ های فضایی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38

موضوع: ___________هیتلر___________

1. Top | #1

پیشروی سطح: %20 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 161
    فعالیت کل: %0
    سطح
    7
    تشکر دریافتی
    577 بار در 341 پست
    دستاورد ها:
    دوستیسه ماه فعالیت500 امتیاز

___________هیتلر___________

میدونید چرا امثال هیتلر و اسکندر نهایتا شکست خوردن؟
    چون فکر میکردن میشه تمام دنیا رو تصرف کرد،اونم با جنگ فیزیکی
    من خودم نظرم اینه که هیتلر به پیروزیهای زیادی رسید،تصرف فرانسه کار کمی نبود،پس باید پیشروی در اروپا رو متوقف میکردآدولف هیتلر

از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد

هیتلر در سال ۱۹۳۷ میلادی
    شناسنامه
    زادروز ۲۰ آوریل ۱۸۸۹
    زادگاه بران*آئو ام این، امپراتوری اتریش - مجارستان
    شهروند اتریشی تا سال ۱۹۲۵، شهروند آلمانی پس از ۱۹۳۲
    تاریخ مرگ ۳۰ آوریل ۱۹۴۵
    محل مرگ برلین، رایش بزرگ آلمان
    همسر اوا براون
    فرزندان آلویس هیتلر (پدر)
    کلارا هیتلر (مادر)
    دین کاتولیک
    اطلاعات سیاسی
    حزب سیاسی حزب ملی کارگران سوسیالیست آلمان (حزب نازی)
    سمت صدر اعظم آلمان (از ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵)
    فعالیت*ها هنرمند، سرباز، نویسنده، سیاست*مدار، رهبر
    نبو

آدولف هیتلر ( گوش دادن راهنما·اطلاعات) (زادهٔ ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ – درگذشتهٔ ۳۰ آوریل ۱۹۴۵) رهبر حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان (حزب نازی) بود. او بین سال*های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدر اعظم آلمان و از ۱۹۳۴ به بعد، هم*زمان در مقام پیشوای رایش بزرگ آلمان نیز حکومت کرد.[۱]

هیتلر به عنوان یک کهنه*سرباز نشان*دار جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۰ میلادی به حزب نازی پیوست و در سال ۱۹۲۱ به ریاست آن رسید. او در سال ۱۹۲۳ به خاطر شرکت در کودتایی نافرجام معروف به «کودتای آبجوفروشی مونیخ» به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد و در همین دوران کتاب نبرد من را نوشت. او پس از آزادی از زندان، با ترویج ایده*های ملی*گرایی، پان*ژرمنیسم، ضد کمونیستی، یهودستیزی و ایراد سخنرانی*های پرشور بر ضد پیمان ورسای، حامیان بسیاری در کشور آلمان به*دست آورد. هیتلر در سال ۱۹۳۳ به مقام صدراعظمی رسید. مجموعهٔ ارتشی-صنعتی آلمان در زمان صدارت وی توانست قوای تحلیل رفته این کشور را ترمیم و آن را تبدیل به یکی از قدرت*های برتر اروپا در زمان خود نماید. هیتلر سیاست خارجی خود را با هدف تصرف فضای حیاتی بیشتر دنبال نمود و یکی از دلایل نخست و عمده وقوع جنگ جهانی دوم تهاجم به لهستان در ۱۹۳۹ توسط او بود که در نتیجه، بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند. جنگی که بین دو قدرت نیروهای محور و نیروهای متفقین درگرفت و در طی این مدت اروپا و همچنین سایر نقاط دنیا شاهد ویرانی*ها و تلفات بسیار بود. اگرچه در عرض سه سال، آلمان و نیروهای متحدش بیشتر مناطق اروپا، بخش*های بزرگی از آفریقا، شرق آسیا و اقیانوسیه را اشغال کردند اما نیروهای متفقین از سال ۱۹۴۲ به بعد، از آنان پیشی گرفته و در سال ۱۹۴۵، هیتلر، رایش بزرگ آلمان را از هر سو احاطه نمودند.

هیتلر در ۲۹ آوریل ۱۹۴۵ در روزهای پایانی نبرد برلین با اوا براون که برای سال*های طولانی معشوقهٔ او بود ازدواج کرد. در ۳۰ آوریل یعنی یک روز پس از ازدواجش، به همراه همسرش خودکشی کرد.

جنگ جهانی یکم

هیتلر در ارتش آلمان، ۱۹۱۴، نشسته در سمت راست

در اوت ۱۹۱۴ جنگ جهانی یکم آغاز و هیتلر برای لشکر باواریا داوطلب شد. او یک سرباز وظیفه فعال بود که به عنوان پیغام آور در فرانسه و بلژیک در معرض دید آتش دشمن خدمت کرد. اگر چه خدمت هیتلر قابل تقدیر بود ولی به خاطر این که تابعت آلمانی او مفقود شده بود هرگز به بالاتر از سرجوخه ترفیع نیافت. او دوبار برای شجاعت در جنگ نشان صلیب آهنی، درجه دو، در دسامبر ۱۹۱۴، و صلیب آهنی، درجه یک که به ندرت به سرجوخه*ها اعطا می*شود، در اوت ۱۹۱۸ را دریافت کرد. در مدت جنگ هیتلر یک آلمانی میهن پرست شد، هرچند او تا سال ۱۹۳۲ تابعیت آلمانی نداشت. او در مدت خدمت سربازی اش نقاشی*های روزنامه ارتش را نیز می*کشید اما در سال ۱۹۱۶ از ناحیه پای چپ دچار زخمی شد و مدال جانبازان را نیز دریافت کرد و پس از بهبودی مجدداً به جبهه بازگشت.[۷] وقتی که مردم اعتقاد به شکست ناپذیری ارتش آلمان داشتند، آلمان در نوامبر سال ۱۹۱۸ تسلیم شد. هیتلر با شنیدن خبر تسلیم شدن آلمان دچار شوک شدیدی شد. او در آن زمان به خاطر حمله شیمیایی به وسیله گازخردل در بیمارستان صحرایی بود و به طور موقت دچار نابینایی شده بود. مانند بسیاری از میهن پرستان، او سیاست مداران غیرنظامی و یهودیان و کمونیست*ها را در تسلیم شدن آلمان مقصر می*دانست.

رابطه با برخی اعراب

محمد امین الحسینی در حال مذاکره با آدولف هیتلر - برلین ۱۹۴۱

محمد امین الحسینی مفتی اعظم بیت المقدس در سفر به برلین در سال ۱۹۴۱ در آغاز جنگ جهانی دوم با هیتلر دربارهٔ حل مسالهٔ یهودیان خاورمیانه و مقابله با صهیونیسم گفتگو کرد.

در مسیر شکست

حمله آلمان به روسیه در آغاز برق*آسا بود و پیروزی*های چشم گیری را برای نازی*ها به دست آورد ولی با آغاز سرما ورق برگشت. سازمان هواشناسی آلمان زمستان بسیار سردی را پیش*بینی نکرده بود ولی در عمل چنین شد، زمستان پیش رو بسیار سخت و سوزان بود. شهر استالینگراد انرژی سربازان آلمان را گرفت. استالین که از سوی ژاپن احساس آرامش کرده بود نیروهای شرقی شوروی را به جبهه غربی کشاند. حمله به ایران نیز آذوقه و سوخت و مهمات و جنگ*افزار غربی*ها و البته انبارهای آرد و گندم و سوخت ایران را به روس*ها رساند. فرماندهان آلمانی تسلیم شدند و روس*ها به سوی آلمان پیشروی کردند. در غرب نیز نیروی*های آمریکایی و بریتانیایی و تنی چند از نیروهای فرانسوی در روزی شناخته شده به روز دی (D-Day) در سواحل نرماندی در شمال فرانسه پیاده شدند. هیتلر دستور سیاست جنگی سرزمین سوخته را داد که البته انجام نشد.[نیازمند منبع]

شکست و مرگ

گفته می*شود آدولف هیتلر رهبر رایش سوم در شامگاه ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ به زندگی خود پایان داد. هیتلر در زمان مرگ تنها ۵۶ سال داشت. هیتلر ۳۶ ساعت قبل از مرگش با معشوقه خود، اوا براون که از زمان شروع فعالیت در حزب نازی با او در یک عکاسی که مشتری آنجا بود آشنا شده بود پیمان زناشویی بست و با اینکه خبر نفوذ نیروهای متفقین تائید شده بود، هیتلر در آخرین ساعات عمرش با "اوا براون" ازدواج کرد و هنگام خودکشی نیز اوا همراه وی همزمان دست به خودکشی زد.اوا براون با شکستن کپسول سیانور و هیتلر نیز با سیانور و شلیک هم*زمان گلوله تپانچه به سرش دست به خودکشی زدند. پیکر بی جان آن دو را دکتر گوبلز و سایرین که در سنگر بودند به بیرون بردند و به خواست خود هیتلر سوزانده شد.[نیازمند منبع]

زندگی شخصی

هیتلر در کنار اِوا براون در حالی که قلادهٔ سگ محبوبش به نام بلاندی را در دست دارد.

اِوا براون، معشوقه آدولف هیتلر و برای مدتی کوتاه همسر او بود. آدولف هیتلر، از مشروبات الکلی استفاده نمی*کرد و سیگار نمی*کشید.[۲۱] او هم*چنین گیاه*خوار بود و از خوردن غذاهای حاوی گوشت حیوانات پرهیز می*کرد.[۲۲]

آدولف هیتلر به موسیقی ریشارد واگنر، آهنگساز آلمانی «عشق می*ورزید».[۲۳]

شرکت خودروسازی فولکس*واگن به دستور هیتلر در سال ۱۹۳۰ بنا شده*است. او خواست تا، «خودرویی برای مردم» ساخته بشود؛ که فولکس*واگن در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم است. او از دکتر فردیناند پورشه تقاضا کرد که خودرویی بسازد که عموم مردم قدرت خرید آن را داشته باشند

2. Top | #11

پیشروی سطح: %34 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 132
    سطح
    6
    تشکر دریافتی
    198 بار در 74 پست
    دستاورد ها:
    مشاوردوستیسه ماه فعالیت500 امتیاز

پاسخ : ___________هیتلر___________

جنگ بخشی از طبیعته !
    منم گفتم که قبول ندارم مصیبتیکه وارد کرد !
    ولی بدترین انسان هم ، بهترین دوست کسی هست !
    دلیلی نمیبینم بخاطر اون کارها ! نخوایم خوده شخصیت هیتلر رو نادیده بگیرم
    اره اگر اون دانشگاه هنر ! نقاشی های هیتلر رو میپذیرفت تا هیتلر هنرجوی اونجا بشه ! اصلا این اتفاقا نمیوفتاد !
    بشر دست به دست میده !
    یه سری از مسائل هست ! ولی دلیل بر ندیده گرفته شدن روحیه هیتلر نیست ! من خودم نقاشم و مربی رنگ روغن
    و میتونم بگم از کارهای هیتلر من واقعا تو نقاشی هاش محبت رو احساس کردم ! پس بیاین ببینیم چه به روزش آوردن که این طور شد ××××

هرچه بالاتر روی، از نظر آنان كه پرواز نمی دانند كوچكتر به نظر خواهی رسید. آندره ژید

ساراجون <--- click & see my lady profile

3. Top | #12

نقل قول نوشته اصلی توسط reddream نمایش پست ها
    جنگ بخشی از طبیعته !
    منم گفتم که قبول ندارم مصیبتیکه وارد کرد !
    ولی بدترین انسان هم ، بهترین دوست کسی هست !
    دلیلی نمیبینم بخاطر اون کارها ! نخوایم خوده شخصیت هیتلر رو نادیده بگیرم
    اره اگر اون دانشگاه هنر ! نقاشی های هیتلر رو میپذیرفت تا هیتلر هنرجوی اونجا بشه ! اصلا این اتفاقا نمیوفتاد !
    بشر دست به دست میده !
    یه سری از مسائل هست ! ولی دلیل بر ندیده گرفته شدن روحیه هیتلر نیست ! من خودم نقاشم و مربی رنگ روغن
    و میتونم بگم از کارهای هیتلر من واقعا تو نقاشی هاش محبت رو احساس کردم ! پس بیاین ببینیم چه به روزش آوردن که این طور شد ××××
    الانم تمام جنایتکارا ازشون بپرسی چرا این کارو کردین میگن شرایطمون بد بوده

از منم بپرسن چرا درس نمیخونی میگم تقصیره خانوارزه

ولی ایا واقعا تقصیر خانوارزه؟

4. Top | #13

پیشروی سطح: %34 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 132
    سطح
    6
    تشکر دریافتی
    198 بار در 74 پست
    دستاورد ها:
    مشاوردوستیسه ماه فعالیت500 امتیاز

بعله ! مقصر خانوارزه !

هرچه بالاتر روی، از نظر آنان كه پرواز نمی دانند كوچكتر به نظر خواهی رسید. آندره ژید

ساراجون <--- click & see my lady profile

5. Top | #14

پیشروی سطح: %64 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 109
    سطح
    11
    تشکر دریافتی
    2,041 بار در 1,004 پست
    دستاورد ها:
    مشاور1000 امتیازسه ماه فعالیت

نگاه اقتضای زمان الان را با قدیم برابر نکنین جنگ چیز مهمی بود برا قدرت الان سیاست رو به معنای دیکه پیدا کرده مثل تحریم تا قدرت به ضعیف چیره شه هر زمانی اقتضای خود را دارد

6. Top | #15

نقل قول نوشته اصلی توسط reddream نمایش پست ها
    بعله ! مقصر خانوارزه !
    تقصیر خودمونیم که از پشت کامپیوتر جم نمیخوریم
    مثل من که یه زمانی معتاد در جه 1 بودم الان هیچ بازی ای رو نمیکنم و پاک پاکم

7. Top | #16

پیشروی سطح: %34 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 133
    سطح
    10
    تشکر دریافتی
    574 بار در 298 پست
    دستاورد ها:
    دوستی1000 امتیازسه ماه فعالیت

نقل قول نوشته اصلی توسط Gard_revolution نمایش پست ها
    الانم تمام جنایتکارا ازشون بپرسی چرا این کارو کردین میگن شرایطمون بد بوده

از منم بپرسن چرا درس نمیخونی میگم تقصیره خانوارزه

ولی ایا واقعا تقصیر خانوارزه؟
    پ ن پ مقصر خودمونیم که درس نمیخونیم معلکه دیگه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط s2ss نمایش پست ها
    تقصیر خودمونیم که از پشت کامپیوتر جم نمیخوریم
    مثل من که یه زمانی معتاد در جه 1 بودم الان هیچ بازی ای رو نمیکنم و پاک پاکم
    من40-50 بار ترک کردم الانم 1 روزه پاکی دارم

مراقـــب حــــرف هایتـــان باشیـــد ...

وقــــتی زده شدنـــــد

فقـــــط قابـــــل بخشش هستنـــد,

نـــــــــــه فرامــــــوش شــــــدن ..

8. Top | #17

پیشروی سطح: %11 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 448
    فعالیت کل: %2.0
    سطح
    22
    تشکر دریافتی
    2,300 بار در 1,232 پست

دستاورد ها:
    دوستیدستآورد تگ - درجه 1تگر حرفه ای!بیش فعالاولین گروه
    نشان ها:
    نشان تقویم

نقل قول نوشته اصلی توسط s2ss نمایش پست ها
    میدونی هیتلر در زمان جنگ فرانسه و انگلیس چقدر بچه بی گناهو کشت کشیش های شهرو بیرون می اورد و میگفت انتخاب کن که کی ها بمیرند اگه کشیش انتخاب نمیکرد کل شهرو به گلوله می بست
    باید این فردو از نژاد اریا پاک کنیم چون اریایی ها همیشه طرفدار صلح بودند و پاک دامن هم بودند ولی این اقا معتقد به هیچ اصولی نبود جز اندیشه های ننگین خودش که باعث مرگ 50 میلیون نفر در دنیا شد آیا اگر آلمان جنگو آغاز نمیکرد این 50 میلیون نفر می مردند؟
    کمی واضح بینانه تر تصمیم بگیرید همیشه نا آگاه و بدون تجربه صحبت نکنید
    داداش این حرف شما یعنی تحریف تاریخ حقیقت اولا

دوما اینکه شما میگی قاتل بوده چنین کارایی کرده والا ماتا جایی که خوندیم همچنین چیزایی ندیدم نشنیدیم اگرم شما جایی خوندی مطمئن باش اون جمله قصدش این بود یجورایی هیتلررر خراب بوده خرابترش کنه بگن که اون به راحتی ادم میکشته فلان بسار
    اگه منبع موثق داری بگو من برم بخونم
    منبع موثق
    به جهنم !!!! نمردیم و معنی اعتدال را از زبان جناب سرهنگ شنیدیم خون دادین جون دادین به جهنم !!!

9. Top | #18

کلا اطلاعاتی که از هیتلر هست به خاطر دشمنی کشورهای غربی از جمله انگلیس مثل ناپلئون بدون تحریف نیستش

وگرنه اگه توجه کنین هرکی با امریکا و انگلیس دشمن بود ادم بده میشد با اینکه میدونیم خودشون بد ترین جنایت ها رو کردن البته منظورم تنش های سیاسی با ایران نیست از نظر تاریخ گفتم

الان به یه انگلیسی بگی چنگیز مغول میگه بد نبود چون رسانه هاشون اینجوری میگن مثل مستند تاریخی که انگلیس ساخته بود و داشت رفتار مغولها رو توجیه میکرد حالا کافیه بگی ناپلون چطور بود اگه نزنتت شانس اوردی دی:

10. Top | #19

پیشروی سطح: %69 ، امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی: 31
    سطح
    3
    تشکر دریافتی
    9 بار در 9 پست
    دستاورد ها:
    سه ماه فعالیت200 امتیاز

حرف های زیادی درباره ی هیتلر هست
    خیلی حرفها دروغ هستن ولی حقیقت اینه که همیشه مردم قربانیه زیاده خواهی های حکومتشون هستن
    مردم جنگ و بدبختی و گرسنگی و دربه دری رو انتخاب نمی کنن بلکه بهشون تحمیل میشه
    درکل من هیتلر رو در حد همین حرفهایی که دربارش زده میشه و تو کتاب ها نوشته شده میشناسم و نظری نمی دم دربارش
    ولی اینکه وقتی دید دیگه شکس خورده خودشو کشت خیلی برام جالبه. یه موجود پست مثل صدام مثل سگ میمیره و هیتلر آنچنان عذت نفسی داره که در ثانیه از زندگی چشم پوشی میکنه.
    در سوگ هم وطنانمان خون گریه خواهیم کرد

11. Top | #20

بعضی عکس ها هم کثیف بودند نزاشتم به خاطر قوانین انجمن
    با اسرائیلی ها هیچ فرقی نداشت برید بخونید در جنگ جهانی دوم چقدر ادم کشته شدند
    من به انگلیس و فرانسه بودنشون کاری ندارم ایااونها هم بشر بودند یا نه؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین