یک تبلت نیست و این کنسول کاملا از یک تبلت مجزاست زیرا این کنسول توانایی انجام کارهایی و داره که یک تبلت قادر به انجام آن نیست

این تنها قسمتی از سخنان آقای Reggie رئیس شعبه آمریکای Nintendo بود

ایشان در مصاحبه ای با نیو یورک تایمز در این مورد بیشتر توضیح میدهد و می گوید:

wii یک تبلت نیست درواقع این کنسول تجربه ایست متفاوت با دو صفحه نمایش و اگر شما با این کنسول کار کنید

متوجه خواهید شد که تجربه متفاوتی رو به شما نسبت به تبلت ها می دهد
او همچنین اضافه کرد

ما یک خصوصیت جالب به نام Metroid داریم که توسط آن میتوان کارهای جالبی انجام داد.

برای مثال من در حال حمله و تیراندازی به دو نفر از شما با یک سفینه فضایی هستم و در عین حال شما

از روی زمین در حال تیر زدن به سفینه من که در آسمان قرار دارد هستید،

حال هر یک از ما تجربه ای کاملا متفاوت داریم و این تجربه ی جالب و متفاوت با صفحه نمایش Wii U امکان پذیر می شود.

با این دستگاه میتوانیم کارهای مختلف با روش های مختلفی انجام دهیم که تجربه ای کاملا متفاوت را به ما القا میکند."
او همچنین در ادامه در مورد تفاوت تبلت با کنسول Wii U توضیح می دهد:

ببینید خوب دستگاه ما میتونه به راحتی به اینترنت متصل بشه و شما میتوانید به راحتی با Browser دستگاه در اینترنت بگردید

شما میتوانید محتوای ودیو های مختلف و مشاهده کنید و خیلی چیز های دیگه که شما حتی با تبلت هم میتوانید انجام دهید

اما فرقی که بین تبلت و کنسول Wii U اینجا مشخص میشه که چون کنسول ا بسیار پیشرفه تر و ارتقا یافته تر هم است

به وسیله صفحه نمایش دوم خود خیلی کارها میتواند انجام دهد که یک تبلت به تنهای قادر به انجام آن نمی باشد
منبع :سایت VG247